vejdanek
|
1.1.20110:50
Slape bez problemu,eurocase 350w ,tudiz bez komentare.
Odpovědět0 0
Radek12345
|
10.4.200814:22
Zdravím mě už dvakrát vyhořel zdroj eurocase napřed jmse si říkal mám ho už 2,5 roku takže Ok tak jsem si kopil nový zdroj eurocase a po 14 dnech to bouchlo znova nevim čim to je ale co jsem se ptla elektrikáře tak mi řek že tento zdroj možná i ostatní typy eurocase jso náchylný na citlivost napětí v zásuvce.Tak bych doporučoval kdo má zdroj eurocase aby si kopil nějáký usměrňovač ochranu na fázový pprostě na nátlakový prou třeba spotřebič které jsou a hodně "žerou"ať je to vysavač pračka ,kamna ,mikrovlnka,tak najednou ten proud kolísá trafo je na tyhle věci citlivé nevím jestli je to tím ale vždy mi vyhořely dva odpory ve zdroji.už jse mi to stalo dvakrát ted přejdu najnou značku a koupím si nový zdroj a usměrńovaž zaplať pámbůch že se nepustilo 220V do počítače toby dopadlo ::(
Odpovědět0 0
Zdar, ak sa môžem tu, tak sa chcem sa spýtať, či by sa nedal spraviť nejaký testík zdrojov od ASUSu - nie je ich veľa, ale na pohľad nevyzerajú zle a neviem ako to je s nimi podrobnejšie, vďaka.
Odpovědět0 0
Tomáš Marný
|
30.12.200711:51
Co prosím znamená jednotka mVšš ?? To jsou jakože milivolty štejnošměrného napětí??
Odpovědět0 0
Autor nešišlá a ani nepípá, to by ale musel být angličan. mVpp nebo mVšš udává hodnotu napětí špička-špička(anglicky peak-peak). Tuto hodnotu zpravidla odečítáme na osciloskopu.
Odpovědět0 0
Skeletorn
|
31.1.200721:57
Tu je link aj na predajcu v CR
http://www.alave.cz/zdroj-atrix-500w-p4-pfc-sata-24pin-pcie-pruhledny:p:171984 (urcite sa najdu aj dalsi predajcovia) , mam tento zdoj uz doma a zatial je bez problemov , nerusi radioprijmace v ziadnom pasme (cast obalu je z kovu )na krabici je uvedene ze zdroj ma dve 12 V vytvy 14 a 15 A ale v manuali jedna 24 A , ja ho otvorit nemozem inak by som prisiel o zaruku tak by som vas chcel poprosit o recenziu, myslim ze pre ludi zaujmajucich sa o pc modding je to velmi zaujmavy kus, u zahranicnych predajcov som nasiel i 600 a 650 w verziu ( na krabici a v manuale su aj ich specifikacie - v pripade zaujmu ich napisem ). Bol by som vam velmi vdacny kedze sa chystam na upgrade o vykonejsiu GK (7800 GTX alebo 7900 )a nerad by som aby mi to zhorelo .
Odpovědět0 0
skeletorn
|
11.1.200710:28
Odpovědět0 0
TommyHot
|
27.12.200623:48
Ked idem do windowsu (linux mi ani nechce nainstalowat :( ) a nieco tam robim (hram hry, alebo len tak na ploche wolake somariny robim), tak sa mi znicoho nic wypne a zapne PC ako ked stlacite tlacidlo "reset". Moze to byt chyba zdroja? Mam zdroj Frontier MPA - 88X 350W a zostawa:
AMD athlon 64 bit 3000+ venice; HDD maxtor 250GB V6250F0; Graf: GeForce 6200 TurboCache PCI express 128/256; DVD/CD ASUS DRW-1612BL; RAM: GOODRAM 1GB DDR400 + 512GB DDR400; MOBO: MSI K8N NEO3
Odpovědět0 0
Rodney McKay
|
26.12.200622:35
TO Martin Šikula : poslete mi pls taky to foto dekuji
Odpovědět0 0
Niekde som cital, ze sa pohybujeme na urovni cca 40kHz, mozno este kusok vyssie. Nehadam sa, ze moderne spinane zdroje nemozu pracovat aj vyssie, mozno na urovni cca 100kHz, ale treba brat do uvahy aj to, ze to uz sa zaciname pohybovat blizko pasma dlhych vln a neviem si predstavit, ako by sa take zariadenie chovalo v blizkosti radia. Ale rad sa necham poucit...
Odpovědět0 0
Ještě jsem neměl příležitost kuchat se ve "zdroji se 2 samostatnými 12V okruhy", takže by mě docela zajímalo, jestli to není vpodstatě jen reklamní trik, jak bývá obvyklé. Protože ve všech doposud shlédnutých zdrojích byla vždy společná primární strana i transformátor a až na sekundáru bylo více vinutí a usměrňovačů, ale společná rekuperační tlumivka, takže se zdroj choval ve výsledku jako víceméně společně stabilizovaný, prestože se fyzicky reguluje pouze 5V. I kdyby se tedy realizovalo rozdělení 12V větví již sekundárním vinutím a ne jen dvěmi vodiči ze společné plošky 12V větve, bude praktický efekt i celková zatížitelnost zdroje vpodstatě stejná. Dokonce si troufám tvrdit, že při společném vinutí, usměrňovači i rekuperačním vinutí a filtračních kondenzátorech bude celková cena, účinnost i zatížitenost zdroje vyšší. A pokud jde pouze o filtraci zvlnění, není přeci problém přidat před rozvětvením další filtr ...
Máte to někdo ošahané, jak to ti výrobci opravdu dělají a co to reálně přináší ?
PS: Po přečtení "velkého testu" zdrojů jsem nabyl přesvědčení, že ani autor článku v tom nemá jasno a výrobci to praktikují podle mého předchozího úsudku.
Odpovědět0 0
Buďte klidný, autor má v tomto zcela jasno, pokud má zdroj dvě větve, rozumí se tím rozdělené snímání proudu pro nadproudovou ochranu do dvou větví, jen zdroje se čtyřmi větvemi mývají dva trafáky a zcela samostatná kapitola jsou zdroje značené "dual engine" a podobně, tam jsou dva transformátory a i 121V větve jsou tažené z jednotlivých vinutí. P.S: víte proč nejde vinout transfotmátor ve spínaném zdroji jedním silným drátem ale musí se několik a zároveň o průměru asi 0,8mm?
Odpovědět0 0
To snad ví každý kdo měl ve škole fyziku. Efektivní průřez vodiče se zmenšuje se zvyšujícím se kmitočtu proudu. Jako by většina produ na vysokých kmitočtech tekla jen po povrchu vodiče. Ve dnešních spínaných zdrojích se pro dosažení malé kmotnosti magnetického jádra používá tak vysokých kmitočtů, při kterých se v dřevních dobách používala již jen "licna" (lanko spletené z mnoha drátků průměru "nula nula nic" navzájem izolovaných.
Odpovědět0 0
zas tak ideální stav bohužel neni aby z každé zš vyšel člověk, který přesně co je to skin efekt
Odpovědět0 0
No nevím, nevím, skin efekt (pro ne-elektro-inženýry = výše popsané vedení proudu jakoby pouze povrchem vodiče) sice funguje vždy, tedy od nulového kmitočtu, jeho reálný vliv se však skutečně projeví až v mnohem vyšších kmitočtech než těch pár desítek kHz, které se ve spínaných zdrojích používají. Vinutí svazkem tenkých vodičů (jakoby lanko) nebo vícenásobná vinutí paralelně se používají především z mechanického hlediska, protože ohýbat měděný "kabel" s průřezem např. 4 mm2 kolem subtilní cívečky je v sériové výrobě nereálné. Nehledě na neefektivní využití prostoru (plnění vinutí) díky nezaplnitelným vzduchovým mezerám. Takže tenké drátky řeší jak možnost snadného vinutí, tak i skin efekt a další optimalizační vlivy, které tu již rozebírat asi nebudeme, nejsme na přednášce VŠ.
Odpovědět0 0
Hm, nezanedbaval by som vplyv skin efektu hoc len pri 10-ach kHz, v spinanych zdrojoch je kazda uspora tepla dobra. Tym, ze sa hoci len malo zmensi prierez vodica, ktorym skutocne preteka prud, sa zvysuju straty na vinuti a trafo sa hreje, prehrieva. Netvrdim to na 100%, ale ani tuto moznost nevylucujem. kazdopadne je to jedna z moznych pricin, ako aj lepsia manipulacia s viacerymi mensimi prierezmi, ako aj vy spominate.
Kazdopadne riesim dilemu, aky zdroj kupit. Bud to bude enermax liberty 400 alebo nejaky fortron serie gnl...
Odpovědět0 0
pár desítek? bývávalo:-)) už jsme poněkud výše
Odpovědět0 0
ZdenekB
|
13.4.200719:48
No nebudu to rozebírat, ale skin efekt má vliv i při nízkých frekvencích (v USA a Japonsku mají 60 Hz, což je v podstatě minimální frekvence a je známé, že oproti našim 50 Hz mají vyšší ztráty na přenosové soustavě, naopak šetří na transformátorech).
Další blud: effektivnost využití prostoru vůbec nezáleží na průměru!!! S velkým průměrem jsou sice mezery větší, ale je jich méně v daném prostoru méně! Budou-li závity v čtvercovém rastru bude využítí Pi/4 tj. cca 78,5%. Naopak kroucením lanka vznikají ztráty prostoru izolací a dalšímy překryvy!
Odpovědět0 0
A nespletl jste si to s faktem, že v USA i Japonsku nepoužívají 230V (ale 110 a 115V) ? Tedy pro stejný výkon musejí mít dvojnásobný proud ? Skin efekt se při 50 Hz začíná projevovat až od průměru vodičů cca 20 mm a to už je drát, se kterým se vůbec nedá manipulovat. I dálkové silové vodiče jsou vždy spleteny z více slabších nepřesahujících tento rozměr ... Takže skin efektem v tomto smyslu nemaťme. (Pro info, skin efekt => hloubka vniku do mědi při 50 kHz je cca 0,3 mm, takže pro průměry 0,6 mm ještě v pohodě !).
Co se využití prostoru týče: nemluvíme o silonu ale o drátech, které mají určitou tuhost a tím i ohebnost a následně mechanickou odolnost (je potřeba počítat i s teplotní roztažností a tím mechanickém namáhání každého ohybu). Navíc vinutí by měla být vinuta křížově kvůli minimalizaci kapacity vinutí a křížit tlusté dráty je prostorově mnohem neefektivnější než tenké.
Toto všechno hovoří spíše pro menší průměry.
Odpovědět0 0
ZdenekB
|
17.4.200723:56
Nespletl. Velikost cílového napětí nemá na přenosovu soustavu víceméně vliv, protože se jedná pouze o krátkou vzdálenost konce vedení (tzv. poslední míle, která je obecně nejdražší (zejména v telekomunikacích)). Dvojnásobný proud je tedy pouze na tomto konci vedení, který musí být masivnější. Spletení silových vodičů hraje roli pro lepší manipulaci, ale hlavně pro mechanickou odolnost. Z elektrického hlediska nejsou jednotlivé vodiče izolovány, tedy to nehraje až takovou roli, jako u spletených izolovaných vodičů, ale samozřejmě i tak se povrch značně zvýší. Onen skin efekt ale nefunguje tak, že 0,3 mm je vodivost 100% a pak 0%. S větší hloubkou a vyšší frekvencí prostě vodist klesá. Ony ztráty jsem uvedl jako extrémní příklad, i když vím, že většina těch ztrát na dlouhém vedení jde na vrub jiným úkazům (vyšší elmag. vyzařování, větší vliv kapacity vedení => nutnost častější pupinace vedení,...), ale někde jsem viděl mezi těmito vlivy právě i skin efekt. Ve spínaných zdrojích jde frekvende až ke 100 kHz a tam už to roli skutečně hraje!
K tomu využití prostoru: tuhost netuhost, větší počet vodičů sice ohnu kvalitněji, ale těch ohybů je opět více, což celkově vyjde cu nul. Relativní roztažnost je stále stejná, tedy opět při určité mase materiálu, kterou prostě potřebujeme, musí být rezervy stejné. Co je ale nepopiratelné, je fakt, že více menších vodičů má větší povrch a tedy vyžadují větší množství izolace, což je "nepracující" materiál a tedy i objem navíc! Křížení tlustých vodičů je skutečně neefektivní, ale pokud ten spletený drát v místě křížení nerozpletete, tak máte ten samý problém jako s jedním tlustým drátem. A zatím jsem ho nikde rozpletený neviděl...
Samozřejmě na prvním místě je cena výrobku, která je odvozena od nákladů na výrobu a tedy z ekonomického hlediska je jednoznačně výhodnější použít byť dražší spletený vodič než mordovat technologii tlustých drátů a mít velký odpad kvůli prasklým jádrům. Prostě úspora prostoru (při tlustém nebo dokonce obdelníkovém vodiči) je zanedbatelná.
Odpovědět0 0
Pardon, asi jsem neměl při výpočtu hloubky vniku skin efektu používat nejprve síťových 50 Hz a pak pro ilustraci ve spínaných zdrojích 50 kHz s uvedením 0,3 mm, protože se to lehce přehlédne a vypadá to, že je to u 50 Hz pouze 0,3 mm, což není pravda !
Při těch 100 kHz by to bylo 0,2 mm, takže opět pro průměry vodičů 0,4 mm žádný praktický vliv (samozřejmě máte pravdu, že to není 100% a pak skok na 0%, ale integrály bych tu nerad rozebíral .-). Navíc je potřeba zohlednit i zakřivení vodiče ve vinutí a paralelismus vodičů, což opět omezí skin efekt, ale to už je opět moc detailní ...
Odpovědět0 0
ZdenekB
|
18.4.200711:23
Jenom stručně: Pan Šejnoha uvedl, že vinutí je tvořeno několika vodiči o průměru 0,8 mm. Samozřejmě výrobce od výrobce je to jiné. Nicméně pokud pominu integrály, tak při hloubce vniku 0,2 mm jak uvádíte a při přístupu 100%-0% máme i v případě několika vodičů o průměru 0,8 mm 25% materiálu nevyužito!!! U ménšího množství tlustších vodičů je to adekvátně více.
K těm integrálům: integrují se vždy relativní hodnoty nanejvýš rovné 1, tedy i výsledek bude po přepočtu na jednotku průřezu menší než 1 a to již při hloubce blížící se k nule! Podrobný rozbor polí kolem vodičů v cívce bych ale opravdu dělat nechtěl ;-O.
Odpovědět0 0
No to by právě bylo zajímavé najít nějakého časově nepřetíženého a fundovaného fyzika/matematika, který by to spočetl se vším všudy. Já si na to netroufám ani časově a od školy už mám taky dost daleko ;-). Tím, že to není skokově ze 100% na 0% a jsou tam i ty další vlivy okolních vodičů, mohlo by se taky stát, že třeba i při průměru vodiče 1 mm ve svazku a 100 kHz bude ještě využit celý vodič nebo jeho 99% ! A nebo taky přesně obráceně !?
Volám odborníky ! hlaste se ! mě by to docela zajímalo ... :-)
Odpovědět0 0
Kedysi davno som si aj ja kupil zdroj enermax 350W s 2 vetrakmi. Ale asi som nemal stastie, bo masina mi zacala blbnut. Proste som po istom case nebol schopny masinu ani bútnut. Nieco sa stale dialo s biosom a uplne mi zblbol, nebol som schopny rozchodit priparny ATA radic, fungoval mi len sekundarny, detekcia diskov a ATA zariadeni nefungovala spravne a podobne. Proste masina nesla. Aj touto cestou si dovolim upozornit pripadnych zaujemcov, vyhnite sa LIBRE Zilina!!! Vo vlastnom zaujme... Sef uvedenej pobocky je k.... asi vam je jasne, co tam pasuje :-)
Vytacalo ma, ze moja masina krasne fungovala s 500,-Sk zdrojom, no s 2500,-Sk zdrojom mi blbla. So sefom uvedenej pobocky som sa zvadil, odmietol mi ho vymenit. Ale technik bol ineho nazoru. Doniesol som masinu do predajne, ukazal som mu to cudo, sam gulal ocami, co sa deje a potom vzal krabicu s obdobnym zdrojom a bez problemov mi zdroj vymenil-zasa za enermax, ale tento uz slape cca 3 roky k mojej plnej spokojnosti :-)
Odpovědět0 0
Mex
|
29.6.200612:15
Když takhle sleduji vaše názory, nedá mi to a musím se taky přidat. Koupil jsem si od Eurocase bednu i se zdrojem (400W,12cm) a po cca měsíci mi začal nechutně pískat, nu což, záručák ještě ani nevychladl, tak jsem spěchal do prodejny (fuck off TSB),tam mi po kratší diskuzi na téma neoprávněnosti této reklamace vysolili náhradní zdroj(ten samý model).Fungoval, nepískal, nicméně byl velmi nestabilní a nedával to napětí co by měl. PCko bylo nestabilní a pořád vytuhovalo. Dotáhl jsem si tedy svůj záložní zdroj, taky Eurocase, ale 350W s 8 cm větrákem a jinou konstrukcí. Na něm faičím už 2. rok a bez sebemenších problémů. Tak nevím, asi to bylo vadnou sérií,ale mít pár kaček navíc, šel bych okamžitě do něčeho kvalitnějšího.
Odpovědět0 0
Ja sa riadim podľa hesla: "Nie som taký bohatý, aby som si môhol kupovať lacné veci." Radšej som ešte chvíľu pošetril a vsadil na kvalitu Enermax. Ešte ho mám iba pol roka, ale myslím že to bola dobrá investícia.
Odpovědět0 0
radek123456
|
10.4.200814:26
JJ taky mi začal pískat ale boužel po záruce ano a po tejdnu mi to bouchlo je to hrůza :)
Odpovědět0 0
startakos
|
13.5.20066:25
tak jsem si přečetl zdejší názory na EC.Zabývám se pc již od r87
a nedovolil bych si tvrdit jako "vodic"že tyto zdroje jsou součástí 90% sestav.Používám Fortron či Modecom.Na Fortronech stojí Triline,Comfor,Autocont a nikdy nebyl problém!Nechci si zbytečně přidávat problémy se zdroji EC.
Odpovědět0 0
Díky za článek ale stačí se podívat třeba na
http://www.intel.com/cd/channel/reseller/asmo-na/eng/35815.htm
kde jsou výsledky testů některých zdrojů které prováděl Intel. Protože mnoho z těchto zdrojů je dostupných i u nás, já sám jsem si pořídil tam uváděný typ Enermax.
Dále k eventuálním testům uvádím: Mimo elektrických parametrů je nutno sledovat i ostatní parametry. Velmi důležitý je počet a druh kablíků a konektorů od zdroje. Pokud jsou třeba 2 SATA kablíky a každý má 2 konektory, pak to vyhovuje normě i požadavkům na RAID. Pokud má ale 3 kablíky po 2 konektorech tak již mohu použít věší konfiguraci RAID s využitím 2 kontrolérů SATA (jako má třeba Asus AN32-SLI DeLuxe). Kolik má kablíků pro napájení SLI. Zda má mimo 24pin konektoru i konektor pro "posílení" napájení žíznivých dvoujádrových CPU. Kolik má kablíků pro IDE zařízení.
Jde samozřejmě o kablíky napájené ze samostatných větví či zdrojů (minimální přenos změn napětí na jedné větvi do jiné).
Odpovědět0 0
to vše c testech najdete....beru to jako samozřejmost;)
Odpovědět0 0
Dekuji za clanek a tesim se na velky test zdroju.
Je to nejvice opomijeny dil pocitace.Ted to trochu napravil Intel P4kou a GPU to podporuji.
Rad bych videl test zde zminovaneho Mercury 500W
www.mercury-pc.com
Dekuji a uz se tesim
Odpovědět0 0
Bubo
|
4.5.200615:38
Mám starší značkový počítač HP PIII/700. Má 90W! ATX zdroj a neutiahne dva disky a dve napalovačky. Ak miesto neho pripojím normálny 300W ATX zdroj, počítač nechce naštartovať, tých 5 voltov na stand by tam je - svieti ledka na sieťovej karte, ale zdroj nanabehne. Ventilátory sa nerozbehnú ani pri pripojení na sieť, čo ten starý zdroj robí a myslím že to je normálne. Myslím že je to tým, že HP túži po mojich peniazoch za ich pos.. HW, a 20 pinový konektor je nejak inak zapojený. Vie mi niekto poradiť?
Odpovědět0 0
pomohlo by mi kdybych měl ten zdroj v rukou ale nejspíš bude jinak řešeno startování hlavního zdroje...rozjede se ten HP zdroj při spojení startovacího vodiče nazem?
Odpovědět0 0
Bubo
|
4.5.200616:49
Je štartovací vodič zelený PS_ON#?
Odpovědět0 0
ano to je on a hned vedle něj jsou tři černé
Odpovědět0 0
bflmpsvz
|
28.4.200615:16
Kromě Enermaxu Liberty 500W doporučuji k otestování také novější Enermax Noisetaker II 485W, který má nejenom doběh chlazení po vypnutí PC, ale také možnost ruční regulace. Oba zdroje jsou připraveny pro platformu BTX, stejně jako SPIRE RockeTeer V SP-500W, který by stál také za úvahu (odpojitelná kabeláž).
Odpovědět0 0
vašek1980
|
5.5.200616:44
Odpovědět0 0
Odpojitelnou kabeláž osobně nepovažuji za nějakou extra výhodu, přibývá přechodový odpor dalšího konektoru a vnitřek zdroje je zbytečně nacpaný. Nevím jakou máte skříň ale ta odpojitelná kabeláž většinou bývá dosti dlouhá....násobí se to pokud je potažena flexem, pak je doslova boj to do počítače naskládat. Tuto zkušenost vztahuji k case ML5470 od Eurocase. A doporučuji vám spíše Enermax, je to prověřená značka se kterou nešlápnete vedle.
Odpovědět0 0
Vašek1980
|
5.5.200618:18
Case mám tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
skříň je to celkem velká a díky průhledné bočnici vybírám i podle vzhledu, proto ten SPIRE RockeTeer
Ještě jsem uvažoval o tomto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] zdroji, ale netuším jak velký hendikep je to pasivní PFC. Jinak moc děkuji za odpověď.
Odpovědět0 0
Pasivní PFC v tomto případě není žádný handicap, ale obecně lze říci že zdroje s aktivním PFC jsou vybaveny řídícím obvodem, který řídí i to PFC a protože toto umožňují jen moderní obvody tak jsou jako spínací tranzistory použity MOSFETy, tyto zdroje pracují na vyšších frekvencích a mají vyšší účinnost. Ale jsou i vyjímky.
Odpovědět0 0
JČ
|
27.4.200618:11
Může mi někdo odpovědět zda je možné použít v počítači dva nezávislé zdroje, jedním napájet grafickou kartu a druhým zbytek počítače?
Odpovědět0 0
Nemyslis ze je to zbytocne? Radsej jeden silnejsi a kvalitny zdroj, ako dva slabsie.
Odpovědět0 0
Ano je to možné, neviděl bych v tom žádný problém. Jen je třeba zajistit společný start s hlavním zdrojem. Ale spíše bych použil jeden protože ten co má napájet grafické karty bude nevyužitý
Odpovědět0 0
kedy mozeme ocakavat test zdrojov?
Odpovědět0 0
mrsocka
|
23.4.200615:49
Docela rad bych v testu videl zdroj Tagan U15 a pro zajimavost velmi rozsireny zdroj EuroCase Super Silent 400W (pripadne 450W). Zajimalo by me prave srovnani high-end zdroju s low-end zdroji, ktere se bezne davaji do sestav.
Odpovědět0 0
Tuto značku zde navrhoval již P@pi a já se připojuji s návrhem na recenzi tohoto, myslím si zajímavého (včetně regulátoru), i když dražšího zdroje. Jinak vám chci poděkovat za zajímavé články, těším se na testy zdrojů a přeji hodně trpělivosti s námi čtenáři.
Odpovědět0 0
JJJ
|
22.4.200617:15
Jaké máte zkušenosti,nebo co si myslíte o zdrojích fy. AOpen
Odpovědět0 0
AOpen v minulosti přebrandovával zdroje Fortron. Fortrony jsou prodávány pod spoustou značek, teď z hlavy mě napadá AOpen, Eurocase, Sparkle, Zalman. Jsou totiž kvalitní a velmi spolehlivé - mají jednu z nejmenších poruchovostí (... na kterou například Enermax nemá) a přitom poskytují dobrou stabilitu (nová řada GLN je podle mě jedna z nejlepších na trhu).
Odpovědět0 0
mrsocka
|
22.4.200618:10
tak ted jsem opravdu zmaten. pokud se fortrony prodavaji pod znackou eurocase, proc se tedy na ec tolik nadava? a druha vec, proc fortrony stoji priblizne 2x vic nez ec, kdyz jde vlastne o ty same zdroje? znamena to, ze kdyz si "polepsim" z ec na fortrona, tak jsem jenom vyhodil penize? predem diky za info...
Odpovědět0 0
Eurocase prodával jen zlomek zdrojů od Fortronu. Většina byla od nich a ty byly hodně nespolehlivé. Naopak ty, které přebrandovali od Fortronu, byly bez problémů. Obecně se Fortrony dají poznat podle pro ně specifického označení např. "FSP400-60GLN"
Stejně tak třeba Zalman a Nexus mají jen některé modely od Fortronu. Obvykle v nich vymění větrák a přestříkají je.
Odpovědět0 0
mrsocka
|
20.4.200623:41
Odpovědět0 0
vypovídací hodnota těchto testů tedy nic moc...nikde tam nevidím měření zvlnění, účinnosti a dlouhodobější stability napětí také zdroje netestují na umělé zátěži opravdu "nadoraz"
Odpovědět0 0
mrsocka
|
21.4.20060:06
myslim, ze je to soubor odkazu na ruzne dalsi weby. ten odkaz jsem uvadel pouze pro zajemce, co marne shaneji test nejakeho zdroje (jako napriklad ja). pokud mate nejake lepsi odkazy na testy zdroju, muzete je prosim napsat? na vase testy se tesim, ale vsechny modely otestovat nemuzete, navic chci kupovat zdroj uz ted...
Odpovědět0 0
Prosím recenziu a testy na zdroje Enermax Liberty 500W a G565AX-VE(G). Dúfam, že tam zahrniete aj testy účinnosti a strát, ktoré zdroje produkujú pri jednotlivých módoch prevádzky a aj keď je comp vypnutý. Díky moc!
Odpovědět0 0
micma
|
19.4.200615:11
tip na test: Seasonic PN_výrobce SS-400HS
400W spec ATX12V v2.0
Odpovědět0 0
Fejs
|
19.4.200611:34
Byl bych moc rád a myslím, že ne jen já, kdyby až budete testovat zdroje (jelikož vše naráz asi nestihnete) zařadili momentálně testovaný zdroj do dřívějších (už provedených) grafů, hodně tím usnadňujete rozhodování a je to daleko lepší řešení, než dělat X testů nezávisle na sobě, bez začlenění do stejných testovacích podmínek, díky moc.
PS: Kdy se asi budu moct těšit na článek, stačí odhad ???
Odpovědět0 0
metodika bude samozřejmě zachována stále stejná, pouze v případě možnosti zpřesnit měření dojde ke změnám
Odpovědět0 0
Beriem, ze pasivne zdroje bez vrtul su tichsie, ale zasa na druhej strane nie je skrina odvetravana tak, ako by sa patrilo. Zbytocne to zvysuje teplotu komponentov v skrini a skracuje to zivotnost. A v dnesnej dobe su niektore zdroje s vrtulou velmi tiche... A vobec, zalezi aj na skrini, z akeho hrubeho plechu je, kolko vazi atd. Mam doma skrinu Enermax a EC... Skrina Enermax je o dost tichsia ako skrina od EC, ktora viac vibruje a drnci... A pre neveriacich, v oboch som mal ten isty komp aj zdroj... :-)
Odpovědět0 0
Kos
|
17.4.200623:23
Zajímaly by mě testy zdrojů chlazených vodou, pasivně chlazené zdroje přes heatspreadery nejsou pro systémy celé chlazené pouze vodou nejvhodnější.
Odpovědět0 0
Vodou chlazené zdroje mě také velmi zajímají(sám mám PC chlazené vodou krom zdroje a HDD) ale v brzké době se testovat bohužel nebudou.
Odpovědět0 0
Kos
|
18.4.200619:09
...a existuje nějaký důvod proč? Nebo dokážete specifikovat brzkou dobu? Kdo si počká, ten se dočká... :-)
Odpovědět0 0
do aktuální skupiny na testování tyto zdroje nelze začlenit, budou testovány nespíše společně s pasivně chlazenými zdroji
Odpovědět0 0
Mira___
|
18.4.200621:54
zabit, vyvrazdit celou redakci je malo... Dneska, kdyz se klade stale vetsi duraz na tichej pocitac budete testovat jen potvory vrtivrtulkovy a pasivni zdroje az v budoucnosti, jo? To jste me teda pekne nastvali... Aspon toho Fortrona350 a SilentMaxxe400 by jste do testu pridat mohli.
Odpovědět0 0
co na váš příspěvek říct..... pasivní a vodou chlazené zdroje budou testovány také ale až v další skupině
Odpovědět0 0
Skludni hormón, pokiaľ chceš tichý zdroj, kúp si Nexus alebo Enermax. Zdroj nemusí byť pasívny, aby bol tichý.
Odpovědět0 0
mrsocka
|
18.4.200622:16
mozna proto, ze ty potvory jsou o polovinu levnejsi a dokazou byt tak tichy, ze o nich nevis. dalsim duvedem bude, ze o potvory je asi stale vetsi zajem.
Odpovědět0 0
jeti
|
18.4.200623:01
dovolim si nesuhlasit. ked uz je v zdroji ventilator, vyrobca (seba-lepsia znacka) bude klamat a otacky sa budu zvysovat. Doporucujem testovat zdroje niekde v pivnici, kde nie je ziadny okolity hluk ( kde aj cervik roby sramot :-D ), nedaj boze pocuvat napr. vaznu hudbu, v kazdom pripade, akykolvek ventilator roby hluk ( osobne vsetko nad 1000 ot/min povazujem za vysoko-otackove prudove turbiny :-D ) . BTW, podla mojich skusenosti kazdy ventilator ( aj tie s keramickymi loziskami ) zacne po asi 3 mesiacoch prevadzky zvysovat svoju prevadzkovu hlucnost.
Odpovědět0 0
mrsocka
|
18.4.200623:18
ale ty jdes do extremu;) pro normalniho smrtelnika muze byt temer neslysitelny i zdroj s vetrackem, pokud nema hlavu u nej. a myslim ze je tu vic smrtelniku, proto celkem chapu, proc se budou nejprve testovat zdroje s fanem. jinak na ty vodou chlazeny se taky docela tesim, rad si o nich prectu. pasivni ani moc nemusim, mam rad ticho, ale dobro komponent je pro me dulezitejsi:)
Odpovědět0 0
mrkokot
|
19.4.20067:44
pasivak muze byt udelan tak ze je ke komponentum jeste setrnejsi protoze je osazen lepsima soucastkama aby mohl byt pasivni, na odtah skrine pouzijes jiny vetrak, stejne nevim co je to za genialni myslenku a ktery mamlas s tim prisel tahat vsechen teply vzduch ze skrine prez zdroj, doufam ze tento zlozvyk vymizi
Odpovědět0 0
ale to mas dalsi vetrak... tak o com su bezvetrakove zdroje, ked do skrine nacpes iny na odvetravanie skrine? pasivne zdroje su o dost drahsie voci klasikam a radsej si zaplatim za solidny Enermax Liberty s 12cm vetrakom a mam doma za 3000 tichy a super 400W zdroj. A mam pokoj... Kazdemu co jeho jest. Mam za to, ze najskor urobit test zdrojov aj s vetrakom a potom v blizkej buducnosti urobit test pasivnych zdrojov.
Odpovědět0 0
mrkokot
|
19.4.200611:41
Jakej dalsi ? ten co by byl ve zdroji je akorat jinde a neohriva zdroj teplym vzdychem ze skrine, btw lidi stejne maji dneska pridavne vetraky nekde po skrini takze defacto pouzitim pasivniho zdroje 1 vetrak usetris.
Odpovědět0 0
mrsocka
|
19.4.200612:48
Tak to si trochu pletes, ty lepsi soucastky jsou z duvodu ztratoveho tepla, protoze jinak bys pasivni zdroj neuchladil, k ostatnim komponentam se chova stejne jako zdroje s fanem. Ale me slo spis o to, jak bude pasivni chlazeni prospivat tomu zdroji. Sice ho uchladi, ale na jakou teplotu a jaka bude potom jeho zivotnost...Proste ja davam prednost chlazeni, za cenu mensiho hluku.
Odpovědět0 0
ja mam zdroj v tunelu a oddeleny od ostatnich komponent, jedna 80-ka pres hdd dovnitr a ven to zene jedna 80-ka u cpu, super :-) case: Chieftec midltower
Odpovědět0 0
Martin Sikula
|
23.5.200620:22
Muzu nabidnout vodou chlazeny zdroj vytvoreny v ramci absolventske prace. 300W, avsak muzu poskytnout (resp. vyrobit) i vykonnejsi, popripade vice kusu. Martin
Odpovědět0 0
A jakého zdroje jeto předělávka?
Odpovědět0 0
Mira___
|
24.5.20068:25
popis reseni, ukaz fotky,... O tom si rad poctu.
Odpovědět0 0
Martin Šikula
|
24.5.200619:03
Kdo budete mit zajem o podrobnosti, ozvete se mailem, poslu Vam cast diplomky, ktera se tim zabyvala i s fotkami stvby. Jinak ve strucnosti: 300W Levicom,pasiv PFC, dodelane ochrany na vstupu varistory, na vystupu transily. Dvoustupnova regulace otacek ventilatoru - zdroj muze fungovat normalne i bez vody, jen se prepne prepinac. Vsechny vykonove polovodice na jednom chladici. Modry lak, zlata mrizka
Odpovědět0 0
Mira___
|
24.5.200620:48
prosim tu cast diplomky na "misil@atlas.cz". Pochopil jsem spravne, ze vetracek stale bezi (asi na minimalni otacky)i pri chlazeni vodou??? To me prave zajimalo, jak jsou chlazene ostatni soucastky, ktere normalne ochlazuje proud vzduchu?
Napada me jen puvodni chlazeni vzduchem, nebo skrz zdroj vest pobliz soucastek nekolik trubicek s vodou a cely to zalejt do silikon.bloku. Pripadne napustit zdroj olejem, ale to uz je trochu nesikovne (vaha, udrzba, moznost uniku)... :-)
Odpovědět0 0
Martin Šikula
|
24.5.200622:00
Jo, presne tak, pochopil jsi dobre, ventilator tam zustal z duvodu chlazeni zbyvajicich komponent zdroje. Pri prepnuti do polohy vodni chlazeni se asi do 40°C netoci vubec, pri vyssi teplo se roztoci na neslysitelne otacky, aby dochazelo k lehke vymene vzduchu uvnitr zdroje.
Odpovědět0 0
Ked som si asi pred pol rokom skladal novy compik, vahal som aky zdroj si mam kupit. Ked som tak obchadzal PC predajne zbadal som tam zdroj znacky Q-TEC a mal 650W a Triple Fan. Povedal som si, preco nie??? Ved budem mat kopec diskov a neonov a dalisch debilin... Ked som moj compik cely poskladal (inak P4 630, MB MSI P4N Diamond, 2x512MB RAM DDR2, VGA ASUS 6800LE 256MB, 2x80GB HDD SATA, 2xDVD-RW + kopa trubic), a zapol to, pripadalo mi to nejake hlucne, ale obracial som sa na fakt ze tam mam 10 vetrakov a robi to ramus. Po nejakej tej dobe, ked som si uz zvykol na hluk, chcel som to utisit a myslel som si, ze tam huka CPU a NB Fan, ale ked som ich vypol, zistil som ze to huci zdroj! Ihned som ho rozobral a videl som nieco neuveritelne. 1 120mm vetrak na najvacsej strane bol prasknuty a kus umeliny bolo vylomene!!! neveril som vlastnym ociam!!! a 2. vetrak bol hlucny preto lebo loziska na nom boli uplne dokazene a cele sa to kyvalo a triaslo... Mozno je Q-TEC dobra znacka (neviem posudit z historie), ale vetraky tam osadzuju uplne shity, ktore sa velmi rychlo kazia, ak nedaju uz nastiepeny vetrak!!!!!!!!!!
Ale vsetky som vymenil a je silent!!! enjoy the silence!!!
Odpovědět0 0
Chtěl bych od Vás otestovat nějaké Enermaxy, hlavně pro SLI řešení, díky. Také by mne velice zajímal test pasivních zdrojů při nasazení do výkonných PC (ne do kancl bastlu). Dík :-)
Odpovědět0 0
kua
|
16.4.200615:41
tech moc nebude a protoze jsou drahe ... ale taky by me to zajimalo
Odpovědět0 0
melias
|
18.4.200613:22
Musím sa priznať, že kedysi som zdrojom venoval pramálo pozornosti. Po vyjdení spomínaného článku Specifikace ATX12 zdrojů som presedlal na značkové zdroje. Konkrétne Enermax. Začínal som s 300W-ovým, skúsenosti mám fantastické. Napr. pri kratučkom výpadku energie, keď sa vypol aj televízor a monitor, mašina bežala ďalej. Vyrovnáva napätie fakt super. Nestalo sa mi, aby niektorý z komponentov dostával menej šťavy ako ostatné, časom som prišiel až k 465W. Tá 300-ka ťahala až do 380W, ale jž to bolo na hrane. Takže Enermax môžem iba doporučiť, a okrem iného sú aj pri nižšom nastavení výkonu ventilátorov nepočuteľné.
Odpovědět0 0
jeti
|
16.4.200611:20
dufam, ze v buducich testoch budete mat aj znacku thermaltake. Osobne vlastnim Purepower W0029 - 350w, 5 x heatpipe a rozhodne si nestazujem.
Odpovědět0 0
Mira___
|
16.4.200611:50
tak na tomhle zdroji me odrazuje prave to brutalni chlazeni. Podle me to moc nevypovida o kvalite pouzity elektroniky, kdyz potrebuje odvadet takovy mnozstvi ztratoveho tepla. A navic ten vnitrni chladic uplne postrada smysl - vzdyt kdo ma v case diru v horni stene, aby kolem nej aspon proudil vzduch? Prijde mi to podobne nesmyslne, jako ten heatpipe chladic harddisku, kde je jedna strana disku spojena nekolika heatpipe s druhou stranou, ale pridat aspon nejaky zebrovani na odvod tepla uz vyrobce zapomel :D
Odpovědět0 0
jeti
|
16.4.200613:04
mne islo hlavne o ticho. Spriahol som to s vodnikom. teraz ma uz len stvu tie hlucne disky :-D . Btw 12 cm diera hore na case je cool, hlavne ked ti ventilator vytahuje vzduch z case a zaroven ho prehana cez radiator :-D,no prehana, 750 otacok za minutu zas nie je vela :-D
Odpovědět0 0
kua
|
16.4.200613:40
Zajimavej zdroj ale neverim tomu ze dokaze nejak dlouho prezit, ja verim resenim "zgruntu" podle toho by pasiv zdroj musela byt hermeticky uzavrena krabice naplnena trafoolejem z ktere by vedlo hejno HP na zebrovani velke jak samotne pouzdro ;-), jak moc se hreje to oplechovani ???
Odpovědět0 0
jeti
|
16.4.200615:20
po 2 hod COD2 ~60C. 1+1/2 roku uz taha spolahlivo
Odpovědět0 0
Mira___
|
16.4.20069:18
takze pane autor, navrhu na zdroje uz tu mate dost, co udelat nejakou prehlednou hlasovaci tabulku (obrazek zdroje, papir.parametry, plusy/minusy [napr. odpojitelne kabely a pasivni chlazeni] a zaskrtavaci policko). Klidne bych to omezil na nominaci 3-5ti zdroju z jedne IP...
Odpovědět0 0
kua
|
16.4.200611:18
Tak to dopadne tak ze bude naklikano nejvic u tech nejlevnejch nebo momentalne popularnich, to se muze rovnou podivat na prodeje v e-shopech a na diskuze, zdroju by se melo naopak otestovat co nejvic at je to uzitecny test pro ruzna/ne nasazeni preference a kapsu. Moc rad bych si udelal globalni obrazek o tom jak je to s kvalitou zdroju na trhu, mohl by pomoct nejeden velkoobchod, mel by pak min reklamaci diky tomu ze lidi nebudou zdroje pretezovat a kupovat sunty :-))
Odpovědět0 0
Mira___
|
16.4.200611:36
to bude ale prace na sakra dlouho... V tomhle pripade uz bych pouvazoval nad nejakym automatickym pocitacove rizenym mericim pripravkem. Ale radsi bych to hlidal i pozarnim cidlem a mel pobliz kybl s piskem :-)
Odpovědět0 0
kua
|
16.4.200611:51
no popravde pokud ma byt mereni k necemu tak ten pripravek stejne bude potreba jinak se stejne nic nedozvime, vzdyt se tu jedna o mereni ktere musi provadet hlavne vyrobce a ten na to ma specialy, pokud by to bylo moc narocne zpichnout je tu teoreticka moznost domluvit se s nejakym vyrobcem, hmmm matne si vspominam ze se v CR vyrabi prumyslove spinane zdroje ale firmu uz nevim, kazdopadne takova firma ma zcela jiste vhodne zazemi. pokud by se s nima slo nejak rozumne domluvit mohl bu to byt opravdu informacne bohaty test.
Odpovědět0 0
Vidím že to ženete do pěkného extrému automatizovat by se vyplatillo sna od stovek kusů, pro měření konstruuji jednoúčelový přípravek se kterým to nebude nijak problematické, otravné je pouze zapisování údajů, měřící přístroje propojené s počítačem přes GPIB by mnohé usnadnily, ale takovou techniku nikdo doma nemá....
Odpovědět0 0
kua
|
16.4.200613:35
vzdyt se prodava spousta mericich modulu (co by slo pribastlit na ten pripravek) na seriovou linku, bezne se pouzivaji v prumyslu ... ja vim, zase prachy...
Odpovědět0 0
Ano to je taky možnost, překážkou nejsou jen peníze ale také je pro takový systém potřeba vytvořit nějaký obslužný program což je problém
Odpovědět0 0
hypermax
|
18.4.200614:12
Moduliky komunilkuji po serialce a na obsluhu serialky je hafo tree programu (a existuje rada komercnich programu ktere se pouzivaji v automatizaci prumyslu)
Odpovědět0 0
mayday
|
16.4.20068:12
zdravim, chcel by som sa opytat na skusenosti so zdrojmi Fortron a LC Power, ktore su si velmi podobne aj cenovo aj jednou neprijemnostou, piskanim... ...stazuje sa na to viacero ludi, zvycajne v kombinacii so specifickymi komponentami (napr. HDD Seagate)... ...mam to risknut? alebo sa oplati priplatit si za Nexus?...
Odpovědět0 0
S větší pravděpodobností pískají HDD Seagate, již v minulosti jsem se s tím setkal. Je to jejich trochu neduh. Kombinace s konkrétním zdrojem budes spíše náhoda.
Odpovědět0 0
manty
|
16.4.20064:06
FORTRON Green Power 350W ATX, PFC/P4 [FSP350-60GLN] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
TAGAN Dual fan 8cm, PFC, 480Watt, 2x 12V
CHILL-INOVATION CP-450A2 450W, 140mm FAN, Dual 12V
FSP350-60THN (FORTRON) 350W ATX
FSP400-60THN (FORTRON) 400W ATX
350W 470kč :-)) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] mtc=0&cls=stoitem&stiid=35550
HIPER Type-R Modular 580W [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0 0
Jo a další by mohl být zdroje Levicom vypadají slušně i za doborou cenu ;).
Odpovědět0 0