reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Na těžbě Monera přes Coinhive ve velkém vydělává jen 10 lidí

, , aktualita
Na těžbě Monera přes Coinhive ve velkém vydělává jen 10 lidí
Coinhive je JavaScript, který na počítačích návštěvníků webových stránek těží kryptoměnu Monero. Zjistilo se však, že celý trh v podstatě ovládá pouhopouhých 10 subjektů, které získávají drtivou většinu příjmů. 
Na těžbě Monera přes Coinhive ve velkém vydělává jen 10 lidí
Se skripty Coinhive se na stránkách Světa hardware nesetkáváme poprvé. Tento skript si můžete dát na své webové stránky a návštěvníci stránek pak pomocí svých počítačů těží kryptoměnu Monero. Coinhive si nechá svou 30% provizi a majitelům stránek vyplatí zbytek. Problémem je, pokud majitel stránky na těžbu neupozorní uživatele a často byl také problém ve vkládání těchto skriptů hackery. A jsou to možná právě ti hackeři, kteří tvoří drtivou většinu příjmů z Coinhive. Zjistilo se totiž, že majitel nejúspěšnějšího tokenu (v podstatě ID, na které je skript veden a na který jsou připisovány výdělky) vydělá třetinu veškerého množství.
 
Deset nejčastějších tokenů si pak vezme 85 %. Pokud má jeden člověk nebo skupina více než jeden token v této desítce, znamenalo by to, že nanejvýš 10 subjektů si přerozdělí oněch 85 % (nepočítáme provizi pro Coinhive). Toto množství činí zhruba 250 tisíc dolarů měsíčně.
 
Výzkum provedla RWTH Aachen University, kde výzkumníci prošli seznam milionu nejčastěji navštěvovaných stránek a všechny weby na .org doméně, přičemž se dívali na jejich zdrojový kód a hledali zde vkládání skriptu Coinhive. Uložili si identifikátor majitele skriptu, na který byl veden a vytvořili výše zmíněnou statistiku. Skript našli jen na 0,08 % webových stránek, přičemž Coinhive tvoří 1,18 % z veškeré těžby Monera. 
 


reklama
reklama
reklama