Se skripty Coinhive se na stránkách Světa hardware nesetkáváme poprvé. Tento skript si můžete dát na své webové stránky a návštěvníci stránek pak pomocí svých počítačů těží kryptoměnu Monero. Coinhive si nechá svou 30% provizi a majitelům stránek vyplatí zbytek. Problémem je, pokud majitel stránky na těžbu neupozorní uživatele a často byl také problém ve vkládání těchto skriptů hackery. A jsou to možná právě ti hackeři, kteří tvoří drtivou většinu příjmů z Coinhive. Zjistilo se totiž, že majitel nejúspěšnějšího tokenu (v podstatě ID, na které je skript veden a na který jsou připisovány výdělky) vydělá třetinu veškerého množství.
Deset nejčastějších tokenů si pak vezme 85 %. Pokud má jeden člověk nebo skupina více než jeden token v této desítce, znamenalo by to, že nanejvýš 10 subjektů si přerozdělí oněch 85 % (nepočítáme provizi pro Coinhive). Toto množství činí zhruba 250 tisíc dolarů měsíčně.
Výzkum provedla RWTH Aachen University, kde výzkumníci prošli seznam milionu nejčastěji navštěvovaných stránek a všechny weby na .org doméně, přičemž se dívali na jejich zdrojový kód a hledali zde vkládání skriptu Coinhive. Uložili si identifikátor majitele skriptu, na který byl veden a vytvořili výše zmíněnou statistiku. Skript našli jen na 0,08 % webových stránek, přičemž Coinhive tvoří 1,18 % z veškeré těžby Monera.
Zdroj: theregister.co.uk