reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Na Windows on ARM poběží pouze aplikace z Windows Store

, , aktualita
Na Windows on ARM poběží pouze aplikace z Windows Store
Steven Sinofsky, prezident Windows Division Microsoftu, na svém Building Windows 8 Blog popsal vývoj platformy Windows on ARM (WOA), čili operačního systému Windows 8, který bude určen pro mobilní zařízení založené na architektuře ARM. Microsoft...
Steven Sinofsky, prezident Windows Division Microsoftu, na svém Building Windows 8 Blog popsal vývoj platformy Windows on ARM (WOA), čili operačního systému Windows 8, který bude určen pro mobilní zařízení založené na architektuře ARM. Microsoft hodlá s WOA přijít současně s Windows 8 pro x86/64 a oběma OS plánuje zajistit patřičnou podporu a WOA dostane do výbavy i aplikace MS Word, Excel, PowerPoint a OneNote.

Dřívější zprávy mluvily o tom, že uživatelé nebudou mít na WOA přístup ke klasickému Windows Desktop, což neplatí, ale funkčnost bude prý značně omezená. WOA nebude podporovat běh, emulaci ani naportování klasických aplikací, takže všechny budeme muset stáhnout z Windows Store (Microsoft Update/Windows Update), a to včetně ovladačů. Uživatelé tak nemohou očekávat stejnou zkušenost z používání Windows 8 pro x86/64 a Windows 8 pro ARM, protože ty jednoduše nebudou s aplikacemi pracovat stejným způsobem a pro uživatele WOA to znamená menší svobodu.

Pro vývojáře aplikací to zase znamená, že nebudou moci jednoduše nabídnout své aplikace pro obě verze Windows 8 na jednom místě. Pro stažení WOA verze softwaru jednoduše budeme muset využít Windows Store a je otázkou, jak moc se tedy budou ve výsledku lišit produkty s Windows Phone 7 a WOA, respektive co nabídnou uživatelům. Však Microsoft samotný říká, že uživatelé si nebudou plést Windows běžící na x86 a na ARM, což by tedy znamenalo, že bude mít na trhu hned tři verze OS poskytující různou zkušenost.

Možné ale je, že Microsoft nakonec umožní spouštění aplikací nenabízených na Windows Store, ale to je více než nejisté.

Zdroj: Extremetech
reklama
reklama
reklama
reklama