www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nádržka odpadního inkoustu: spolehlivý zabiják tiskárny

Nádržka odpadního inkoustu: spolehlivý zabiják tiskárny
, , článek
Mnohokrát se stává, že produkt odejde krátce po ukončení záruky. Tiskárny jsou součástkami, které je zbytečně pošlou na smetiště, doslova proslavené. Podívejte se s námi na čerstvou zkušenost s nádržkou odpadního inkoustu.
K oblíbeným
reklama
Dnes jsme se tedy podívali na opravu jedné ze "závad" typických pro běžné inkoustové tiskárny. Jde o plný zásobník odpadního inkoustu, který obvykle tiskárnu úplně odstaví a výrobce nedává uživatelům možnost si to "opravit" svépomocí, ačkoli je to v některých případech tak triviální operace, že i samotná výměna inkoustů, kterou uživatel může provádět, není výrazně jednodušší. V podstatě nejde o závadu nebo pokažení tiskárny, nýbrž o naprosto normální spotřební záležitost postupně vznikající provozem jako vyčerpání náplní, která by v žádném případě neměla být tak složitě řešena.
 
Nádržka odpadního inkoustu
 
Není důvod, aby tiskárny nebyly uzpůsobeny k jednoduché výměně zásobníku, a pokud už je toto jednoduše proveditelné, není důvod, aby výrobce házel všemožné klacky pod nohy a uživateli znemožnil naprosto triviální výměnu zbytečným softwarem, který by měl být součástí ovladačů. Výsledkem jsou zbytečně drahé servisní úkony, které v drtivé většině případů není třeba dělat, nebo zbytečná koupě nové tiskárny, což je drahé a především neekologické (spousta nejen plastového odpadu, který ještě dlouho nemusí být odpadem). Vzhledem k tomu, jak nám EU v poslední době zakazuje plýtvání plasty a odstaví plastová brčka nebo tyčinky do uší, vypadá být takové plýtvání plastem výrobci tiskáren hodně nepatřičně.
 
Nejhorší na celé záležitosti je, že podobné "finty" má v podstatě každý výrobce tiskáren a v podstatě po negativních zkušenostech velmi oblíbené prohlášení "už nikdy XXX" se málokdy setká s úspěchem. Podobný zapeklitý problém nastane dříve nebo později i jinde a jinak.Vývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře