www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nádržka odpadního inkoustu: spolehlivý zabiják tiskárny

Nádržka odpadního inkoustu: spolehlivý zabiják tiskárny
, , článek
Mnohokrát se stává, že produkt odejde krátce po ukončení záruky. Tiskárny jsou součástkami, které je zbytečně pošlou na smetiště, doslova proslavené. Podívejte se s námi na čerstvou zkušenost s nádržkou odpadního inkoustu.
K oblíbeným
reklama
Dnes jsme se tedy podívali na opravu jedné ze "závad" typických pro běžné inkoustové tiskárny. Jde o plný zásobník odpadního inkoustu, který obvykle tiskárnu úplně odstaví a výrobce nedává uživatelům možnost si to "opravit" svépomocí, ačkoli je to v některých případech tak triviální operace, že i samotná výměna inkoustů, kterou uživatel může provádět, není výrazně jednodušší. V podstatě nejde o závadu nebo pokažení tiskárny, nýbrž o naprosto normální spotřební záležitost postupně vznikající provozem jako vyčerpání náplní, která by v žádném případě neměla být tak složitě řešena.
 
Nádržka odpadního inkoustu
 
Není důvod, aby tiskárny nebyly uzpůsobeny k jednoduché výměně zásobníku, a pokud už je toto jednoduše proveditelné, není důvod, aby výrobce házel všemožné klacky pod nohy a uživateli znemožnil naprosto triviální výměnu zbytečným softwarem, který by měl být součástí ovladačů. Výsledkem jsou zbytečně drahé servisní úkony, které v drtivé většině případů není třeba dělat, nebo zbytečná koupě nové tiskárny, což je drahé a především neekologické (spousta nejen plastového odpadu, který ještě dlouho nemusí být odpadem). Vzhledem k tomu, jak nám EU v poslední době zakazuje plýtvání plasty a odstaví plastová brčka nebo tyčinky do uší, vypadá být takové plýtvání plastem výrobci tiskáren hodně nepatřičně.
 
Nejhorší na celé záležitosti je, že podobné "finty" má v podstatě každý výrobce tiskáren a v podstatě po negativních zkušenostech velmi oblíbené prohlášení "už nikdy XXX" se málokdy setká s úspěchem. Podobný zapeklitý problém nastane dříve nebo později i jinde a jinak.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek