www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nádržka odpadního inkoustu: spolehlivý zabiják tiskárny

Nádržka odpadního inkoustu: spolehlivý zabiják tiskárny
, , článek
Mnohokrát se stává, že produkt odejde krátce po ukončení záruky. Tiskárny jsou součástkami, které je zbytečně pošlou na smetiště, doslova proslavené. Podívejte se s námi na čerstvou zkušenost s nádržkou odpadního inkoustu.
K oblíbeným
reklama
Dnes jsme se tedy podívali na opravu jedné ze "závad" typických pro běžné inkoustové tiskárny. Jde o plný zásobník odpadního inkoustu, který obvykle tiskárnu úplně odstaví a výrobce nedává uživatelům možnost si to "opravit" svépomocí, ačkoli je to v některých případech tak triviální operace, že i samotná výměna inkoustů, kterou uživatel může provádět, není výrazně jednodušší. V podstatě nejde o závadu nebo pokažení tiskárny, nýbrž o naprosto normální spotřební záležitost postupně vznikající provozem jako vyčerpání náplní, která by v žádném případě neměla být tak složitě řešena.
 
Nádržka odpadního inkoustu
 
Není důvod, aby tiskárny nebyly uzpůsobeny k jednoduché výměně zásobníku, a pokud už je toto jednoduše proveditelné, není důvod, aby výrobce házel všemožné klacky pod nohy a uživateli znemožnil naprosto triviální výměnu zbytečným softwarem, který by měl být součástí ovladačů. Výsledkem jsou zbytečně drahé servisní úkony, které v drtivé většině případů není třeba dělat, nebo zbytečná koupě nové tiskárny, což je drahé a především neekologické (spousta nejen plastového odpadu, který ještě dlouho nemusí být odpadem). Vzhledem k tomu, jak nám EU v poslední době zakazuje plýtvání plasty a odstaví plastová brčka nebo tyčinky do uší, vypadá být takové plýtvání plastem výrobci tiskáren hodně nepatřičně.
 
Nejhorší na celé záležitosti je, že podobné "finty" má v podstatě každý výrobce tiskáren a v podstatě po negativních zkušenostech velmi oblíbené prohlášení "už nikdy XXX" se málokdy setká s úspěchem. Podobný zapeklitý problém nastane dříve nebo později i jinde a jinak.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková