reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo

24.9.2021, Jan Vítek, aktualita
Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo
Po výrazném propadu hodnoty kryptoměn, který nastal sedmého září a později se ještě prohloubil, se očekával další postupný růst, jenž měl dle burzy Deribit odstartovat již dnes. Namísto toho přišel další pád. 
Naděje držitelů kryptoměn na zvyšování jejich hodnot totiž torpédovala Čínská lidová banka, v jejímž prohlášení byly konkrétně měny Bitcoin, Ethereum a Tether označeny za nelegální platidla, která tak nemohou být používána na trhu. Centrální banka také vyhlásila veškeré aktivity spojené s kryptoměnami za nelegální, a to platí i pro použití zahraničních burz čínskými občany. 
 

 

Namísto dalšího růstu, v nějž se doufalo, tak přišel velice náhlý pokles, který vymazal nedávné zisky. Bitcoin se propadl o cca 2000 dolarů na 42.800 a Ethereum bylo posláno opět pod hranici 3000 dolarů, a to až pod 2800. Stablecoin Tether vázaný na americký dolar toto stanovisko Čínské lidové banky ale pochopitelně moc neovlivnilo. Je ale zajímavé, že právě a konkrétně Tether byl zvolen jako konkrétní zmíněná měna vedle obligátního Bitcoinu a Etherea. Nicméně právě Tether je dle celkové hodnoty na trhu nejvýznamnější stablecoin. 
 
Nyní se Bitcoin pohybuje už nebezpečně blízko hranice 40.000 dolarů, kde by ale měl mít podle Coindesk svůj opěrný bod a na druhé straně aktuálně dle stejného zdroje platí to, že na hranici 46.000 dolarů už lidé začínají sklízet svůj zisk, takže nad ni se Bitcoin v nejbližším období pravděpodobně nedostane. Stát se ale samozřejmě může cokoliv.

Čínská vláda se tedy snaží kryptoměny ve své zemi zcela vymýtit s tím, že ty narušují celý finanční systém a používány jsou často zločinci pro praní špinavých peněz získaných různými způsoby. 


reklama