www.svethardware.cz
>
>
>

Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo

Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo
, , aktualita
Po výrazném propadu hodnoty kryptoměn, který nastal sedmého září a později se ještě prohloubil, se očekával další postupný růst, jenž měl dle burzy Deribit odstartovat již dnes. Namísto toho přišel další pád. 
K oblíbeným
reklama
Naděje držitelů kryptoměn na zvyšování jejich hodnot totiž torpédovala Čínská lidová banka, v jejímž prohlášení byly konkrétně měny Bitcoin, Ethereum a Tether označeny za nelegální platidla, která tak nemohou být používána na trhu. Centrální banka také vyhlásila veškeré aktivity spojené s kryptoměnami za nelegální, a to platí i pro použití zahraničních burz čínskými občany. 
 

 

Namísto dalšího růstu, v nějž se doufalo, tak přišel velice náhlý pokles, který vymazal nedávné zisky. Bitcoin se propadl o cca 2000 dolarů na 42.800 a Ethereum bylo posláno opět pod hranici 3000 dolarů, a to až pod 2800. Stablecoin Tether vázaný na americký dolar toto stanovisko Čínské lidové banky ale pochopitelně moc neovlivnilo. Je ale zajímavé, že právě a konkrétně Tether byl zvolen jako konkrétní zmíněná měna vedle obligátního Bitcoinu a Etherea. Nicméně právě Tether je dle celkové hodnoty na trhu nejvýznamnější stablecoin. 
 
Nyní se Bitcoin pohybuje už nebezpečně blízko hranice 40.000 dolarů, kde by ale měl mít podle Coindesk svůj opěrný bod a na druhé straně aktuálně dle stejného zdroje platí to, že na hranici 46.000 dolarů už lidé začínají sklízet svůj zisk, takže nad ni se Bitcoin v nejbližším období pravděpodobně nedostane. Stát se ale samozřejmě může cokoliv.

Čínská vláda se tedy snaží kryptoměny ve své zemi zcela vymýtit s tím, že ty narušují celý finanční systém a používány jsou často zločinci pro praní špinavých peněz získaných různými způsoby. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výkonné desky pro Alder Lake údajně zvyšují spotřebu PL1 na úroveň PL2 Výkonné desky pro Alder Lake údajně zvyšují spotřebu PL1 na úroveň PL2
Procesory společnosti Intel pracují s různými hodnotami PL (Power Level) ve wattech, které se obvykle s vyšším číslem (PL1, PL2, ...) rovněž zvyšují. Vždy ale platilo, že PL1 je rovna hodnotě TDP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston KC3000: již pro PCIe 4.0 s propustností 7000 MB/s Kingston KC3000: již pro PCIe 4.0 s propustností 7000 MB/s
Společnost Kingston na náš trh uvádí své nové výkonné modely SSD řady KC3000, které navazují na KC2000 z roku 2019 a nabízí vysoký výkon na sběrnici PCIe 4.0. Ten dosahuje v případě čtení i zápisu 7000 MB/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus a Micro Center také nabídnou stavebnice PC Asus a Micro Center také nabídnou stavebnice PC
Nedávno jsme se podívali na nabídku společnosti NZXT, která začala prodávat stavebnice PC, jež se od hotových sestav liší v podstatě jen tím, že zákazník nedostane hotový počítač, ale potřebné komponenty, návod i šroubovák. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD brzy představí nová CPU EPYC i akcelerátory Instinct AMD brzy představí nová CPU EPYC i akcelerátory Instinct
Společnost AMD láká média na událost zvanou Accelerated Data Center Premiere, která se má týkat "inovací ohledně procesorů AMD EPYC a akcelerátorů AMD Instinct". Je tak vcelku zřejmé, o co tu půjde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G.Skill zrychluje, uvádí paměťové moduly DDR5-6600 CL36 G.Skill zrychluje, uvádí paměťové moduly DDR5-6600 CL36
V polovině října představila společnost G.Skill nové paměťové moduly Trident Z5 typu DDR5. Tehdy bylo maximem DDR5-6400, jenže stačilo pár dní a už tu máme výkonnější verze DDR5-6600 s časováním CL36.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala