www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Napadení malwarem se meziročně zdvojnásobilo

Napadení malwarem se meziročně zdvojnásobilo
, , aktualita
Mezi roky 2013 a 2014 vzrostl počet napadení malwarem, podle analytiků byla nejvíce zasažena Čína, naopak Evropa se mohla těšit poměrně slušnému bezpečí. Nadvládu si stále udržují trojské koně.
K oblíbeným
reklama
Podle analytiků z PandaLabs, společnosti, která stojí za jedním z rozšířenějších antivirů, není nárůst dílem náhody, ale i v dalších letech se předpokládá růst. To vyplývá z toho, že je dnes celý svět propojený skrze internet a o svá data se nemají bát jen firmy, ale i uživatelé. Protože klíčová otázka už není, zda bude uživatel napaden, ale kdy a jak bude jeho bezpečnost ohrožena.

Nejvíce byla tedy postižena Čína. Naopak Švédsko se umístilo nahoře v tabulce nejbezpečnější zemí. Třeba Velká Británie skončila na čtvrtém místě.

Mezi malwarem vládnou trojské koně s 70 % na podílu mezi novými nákazami. Naopak viry jsou nejčastější příčinou infekce počítače, ale tvoří pouze 12,3 % nového malware a 2,7 % veškerého malware, což jsou poměrně nízká čísla.

Celkem bylo zjištěno 75 milionů nového malware za rok 2014, což činí něco málo přes 200 tisíc hrozeb každý den! Zde se ale neřadí jen hrozby pro Windows a Linux, ale i pro Android, na který míří největší podíl hrozeb.

Ale i do počítačů se mohou hrozby přenést pomocí aplikací s bezpečnostními chybami, jako byla nedávná kauza Lenova. Proto je důležité dbát na pravidelné aktualizace - například u webových prohlížečů. Další novinkou, na kterou bude malware mířit, je internet věcí. Ani zde by se na bezpečnost nemělo zapomínat.

Zdroj: betanews.com
reklama
Nejnovější články
Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl
Nejen u nás jsou výsledky státních zakázek na software často změtí programů plných chyb. Své si užívají i v arizonských vězeních. Software ACIS by měl zajišťovat evidenci vězňů i doby jejich propouštění, místo pomoci ale spíše škodí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře