Ačkoliv se považují za příznivce Elona Muska jeho termíny dobývání vesmíru specielně pak Marsu nemůže brát vážně snad nikdo. Je třeba udělat ještě tak mnoho. Přesto mu držím palce.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Jasně, Muskovy termíny je nutné brát se značnou rezervou. Jenže tohle NSASA+ESA plánují na 11 let. A jejich termíny je nutné také brát s jistou rezervou. (nepamatuji, že by jim snad cokoliv kdy odstartovalo na čas) Ale palce držím všem, každá snaha se počítá. Spíš je mi strašně líto, kolik peněz a prostředků tyto agentury plýtvají na kraviny, místo na samotný vůzkum a vývoj.. Kde bychom mohli být, kdyby se postupovalo alespoň o něco efektivněji. A vůbec, kde bychom mohli být, kdyby mocné víc zajímal blahobyt, než kdo dočůrá výš, a kdo ho pak majzne větším klackem po palici.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Jestli Musk bude za 2-3 roky na Měsíci,
tak je zcela reálné že za další 2 roky bude na Marsu,
Když to řeknu hodně zjednodušeně, tak rozdíl v cestě na Měsíc a na Mars spočívá pouze v zásobě paliva.
(Za předpokladu že budou na Měsíci a okolo něj astronauté bydlet stejnou dobu, asi 2 roky...)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(1)
Plány hezké, ale přijde mi, že (jako vše u NASA) neskutečně zdlouhavé. Aby nakonec startu slavných vzorků z Marsu nepřihlíželi Muskovi kolonisté.. (a z druhé strany čínští)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(1)
Já si myslím, že kdyby to Čína nějak moc a rychle tlačila na Mars, tak se v NASA budou víc snažit a i politici budou tlačit více peněz a přihřát si svoje PR.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)