www.svethardware.cz
>
>
>

Nástupce SkyDrive nabídne více prostoru pro data

Nástupce SkyDrive nabídne více prostoru pro data
, , aktualita
Již asi víte, že Microsoft musí kvůli konfliktu s firmou British Sky Broadcasting Group přejmenovat svou službu SkyDrive, přičemž si vybral název OneDrive. Pojal to jako příležitost k představení nových funkcí a také nabídnutí více prostoru pro data.
K oblíbeným
reklama
Microsoft oznámil přejmenování SkyDrive na OneDrive přibližně před dvěma týdny, kdy si jeho zástupce na blogu postěžoval, že to pro ně není lehké, ale že nový OneDrive bude lepší. Dostaneme prý vše, na co jsme byli zvyklí a ještě něco navíc.

Už dříve se tak mluvilo o tom, že věrní uživatelé mají získat více prostoru pro data, a to až 20 GB s omezením na jeden rok. Z toho by se dnes asi nikdo úžasem neposadil, ale i když se informace o možnosti získat více gigabajtů pro data ukázaly jako pravdivé, vypadá to, že tu žádné časové omezení nebude.

Obrázek z LiveSide ukazuje, že OneDrive nás dokáže odměnit třeba za to, že se o něm zmíníme někomu dalšímu. Za každou referenci pak získáme 500 MB navíc, a to až do 5 GB. Jinou možností, kterou s tou předchozí budeme moci samozřejmě kombinovat, je aktivace automatických záloh fotografií z našeho telefonu či tabletu s OS Windows Phone, iOS či Android, za což ihned dostaneme 3 GB navíc. Za předpokladu, že OneDrive každému nabídne stejně jako SkyDrive počátečních 7 GB, se tak můžeme dostat až na 15 GB.


Vedle toho se má objevit i nová funkce zahrnující spoluvlastněné složky. Když si tedy vytvoříte na OneDrive složku a přidáte si někoho dalšího jako spoluvlastníka, pak ten bude moci prohlížet a editovat v ní uložené soubory a samotná složka se navíc objeví mezi jeho vlastními.

Otázkou pak je, kdy bude OneDrive představen veřejnosti a oficiálně spuštěn. Vhodným termínem se zdá duben, neboť v tomto měsíci se očekává také představení systému Windows Phone 8.1.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů