www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy

Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
, , aktualita
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
K oblíbeným
reklama
Radeon RX 6700 XT tak bude postaven na GPU Navi 22, které pochopitelně nebude přesně poloviční verzí velkého Navi 21, neboť některé části jako multimediální engine budou stejné a jiné jako paměťový kontroler nebudou mít poloviční šířku. Mluvíme zde pouze ve smyslu počtu shader enginů a výsledných Stream procesorů či ray tracingových jader, a tak není divu, že GPU Navi 22 samo o sobě nezabere jen půlku plochy čipu Navi 21. Budou to spíše necelé dvě třetiny a konkrétně pak 335 mm2, což je ovšem výrazný nárůst oproti předchůdci v podobě Navi 10 se stejným počtem 2560 Stream procesorů (251 mm2).
.
 
Tomu se také nemůžeme divit vzhledem k novému hardwaru, z nějž můžeme zmínit především právě jádra Ray Accelerators, ale také Infinity Cache. A mimochodem ani ta nebude dle nejnovějších informací poloviční oproti Navi 21 (128 MB), neboť bude mít kapacitu 96 MB. Navi 22 tak bude svou velikostí srovnatelné spíše s čipem Vega 20 (Radeon VII) s jeho 331 mm2, což bylo rovněž 7nm GPU, které přitom neslo 3840 Stream procesorů. 
 
 
Největší rozdíl mezi Navi 21 a Navi 22 je tak v počtu Shader Enginů, které jsou v novém GPU dva, z nichž každý nese deset WGP po 128 Stream procesorech, čili výsledných celkových 2560 Stream procesorů. Vedle toho byl na polovinu sražen počet texturovacích jednotek TMU, jichž je zde přesně 160 s výsledným fill-rate 400 GTex/s a dále tu máme pochopitelně i méně jednotek ROP, a to rovněž polovinu s výkonem 160 GPix/s (stejný počet jako v Navi 10). 
 
Potvrzuje se šířka sběrnice 192 bitů, což bude mít své dopady na paměťovou propustnost, ale to má právě řešit Infinity Cache a je jen dobře, že její kapacita nebyla snížena o polovinu, ale jen o čtvrtinu. Propustnost GDDR6 by měla sama o sobě dosáhnout 384 GB/s, pokud AMD dle očekávání použije 16Gb/s paměti. 
 
 
Počet 20 WGP / 40 CU / 2560 Stream procesorů dá čipu Navi 22 poloviční hrubý výkon ve srovnání s Navi 21 (za předpokladu stejných taktů), takže to bude cca 12 až 13 TFLOPS v FP32 právě v závislosti na taktech. 
 
Nakonec tu máme jednu čerstvou novinku od Cowcotland, dle níž AMD příští týden 3. března nakonec představí pouze model Radeon RX 6700 XT, který bude vyslán na trh 18. března a karta RX 6700 bude představena někdy později. 
 
Zdroj: @locuza


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře