www.svethardware.cz
>
>
>

Nedostatek čipů dle Intelu ovlivní tradiční slevové akce

Nedostatek čipů dle Intelu ovlivní tradiční slevové akce
, , aktualita
Se svátky spojenými s podzimem a závěrem roku se pojí i řada prodejních slevových akcí, mezi nimiž vyčnívá Black Friday. Letošní akce by ale dle Intelu mohly být v případě počítačů a elektroniky velice chudé. 
K oblíbeným
reklama
Máme na mysli pochopitelně skutečný Black Friday, který připadá na jediný den v roce a ne na libovolný donekonečna prodlužovaný termín a stejně tak jde o opravdové slevové akce namísto chytání hejlů na virtuální slevy. Letos ale mohou být slevové akce spojené s počítači a elektronikou obecně velice chudé, jak varuje Intel, přičemž příčina je zřejmá. V době nedostatku nelze očekávat, že by obchodníci byli ochotni zlevňovat zboží, které mohou pohodlně prodat i za běžné nebo dokonce ještě vyšší než doporučené ceny.
 
Ostatně dle Intelu svět právě našel dno, co se týče výrobních kapacit počítačových čipů a jejich dostupnosti. Pozitivní na tom je alespoň to, že nyní už se má situace zlepšovat, i když jen pomalu. 
 
 
Výrobci PC také už dávno dávají prioritu takovým modelům, z nichž mají celkově vyšší tržby, čili trpí výroba levných počítačů. Ostatně AMD nemá na běžném trhu žádný moderní desktopový procesor či APU s cenou pod 7000 Kč (ano, Ryzen 5 5600G už zdražil) a to máme v paměti doby, kdy tomu bylo spíše naopak. George Davis (CFO Intelu) také mluví o nízkém zájmu OEM výrobců o levné procesory, neboť i oni mají omezené zdroje, které raději využijí pro výrobu dražších počítačů. 
 
Dle PCWorldu to ale platí i pro další zboží, jako jsou televizory, jejichž průměrná prodejní cena roste, takže je zřejmé, že zajímavých slevových akcí bude skutečně pomálu, pokud vůbec nějaké a že bude ještě větší důvod k obezřetnosti ohledně toho, zda jsou nabídky skutečně výhodné. Spotřebitelé by se také při koupi počítačové techniky coby dárků mohli zaměřit na levnější a dostupnější zboží, jako jsou myši, webkamery a zkrátka periferie, přičemž ze své podstaty budou stále dobře dostupné také hry či obecně software. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pomalu zprovozňuje Hubble, z větší části už opět pracuje NASA pomalu zprovozňuje Hubble, z větší části už opět pracuje
Hubble Space Telescope se nedávno opět zakuckal, a tak nastalo další kolečko pátrání po tom, co se přihodilo a jak to napravit. NASA ale od té doby postupně vrací svůj dalekohled do provozu, takže jaký je aktuální stav? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínský Moore Threads slibuje plně domácí GPU a rychlý vývoj Čínský Moore Threads slibuje plně domácí GPU a rychlý vývoj
V posledních letech nám v Číně začaly rašit firmy, které slibují konkurenční řešení pro grafické čipy samotné NVIDIE či AMD a nyní se k nim přidává také společnost Moore Threads slibující plně domácí řešení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tesla Model Y mění Intel za AMD Tesla Model Y mění Intel za AMD
Dle serveru Brinkwire se Tesla rozhodla ve svém Modelu Y vyměnit platformu palubního infotainment systému, a sice Intel za AMD Ryzen. Zatím jde ale o vozy Model Y, které jsou k dispozici jen v Číně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
VisionFive V1: RISC-V ve stylu Raspberry Pi přichází VisionFive V1: RISC-V ve stylu Raspberry Pi přichází
Společnost StarFive nám již slíbila desku s RISC-V, a to Beagle V, která byla později zrušena. Nyní ale přichází náhrada, a sice VisionFive V1, která se asi nejvíce podobá počítačům Raspberry Pi a jejich klonům. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte si připravil levnější desku se Z690 bez PCIe 5.0 Gigabyte si připravil levnější desku se Z690 bez PCIe 5.0
Nové základní desky s čipsetem Intel Z690 jsou bohužel poněkud drahé, za což může jednak obvykle velice silný systém napájení procesoru a pak zřejmě i implementace podpory rozhraní PCIe 5.0. A co když právě tu vynecháme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek