reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nedostatek substrátů pro výrobu čipů má skončit možná už letos

, , aktualita
Nedostatek substrátů pro výrobu čipů má skončit možná už letos
Nejen společnosti AMD, NVIDIA a Intel vyhlížejí zlepšení na trhu s potřebnými substráty, které jsou nutné pro pouzdření čipů. Aktuálně se pracuje na navýšení výrobních kapacit, ale to nenastane hned. Ale zlepšení už je na obzoru. 
Nedostatek substrátů pro výrobu čipů má skončit možná už letos
Jak dobře víme, jedná se v této době především o materiál ABF (Ajinomoto build-up film), čili izolační pryskyřici využívanou v procesu pouzdření čipů pro propojení vnitřních obvodů čipu s konektory pouzdra. Vedle toho ale může jít také o materiály pro procesorové destičky či další materiály, bez nichž se výroba procesorů a čipů obecně neobejde
 
 
Dle serveru Digitimes jde ale v tomto případě především o ABF a o to, že dostupnost tohoto materiálu se má zlepšit možná už ke konci tohoto roku, případně na začátku příštího roku, což znamená očekávaný dopad nových, nyní budovaných výrobních kapacit. 
 
Společnosti AMD, NVIDIA a Intel se ale také samy musí snažit, aby si dokázaly zajistit potřebné dodávky ABF. Zmíněna tu byla konkrétně firma AMD, která si nedávno měla zamluvit vyšší kapacity u japonských dodavatelů a také začala spolupracovat s novými dodavateli v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu, kteří právě budují své provozy. 
 
Zamyšlen opodál samozřejmě nestál ani Intel, který začal spolupracovat na dodávkách ABF s firmami Ibiden, Unimicron, AT&S či Semco, u nichž si také zamluvil stabilní přísun. O NVIDII víme pouze to, že se také snaží, a to i nabízením vyšších cen za ABF. 
 
Pokud jde o nové kapacity, pak zmíněný Unimicron plánuje postavit novou továrnu v tchaj-wanském Jangmei, která by v budoucnu měla vyrábět především pro Intel. Pak tu je také čínská firma Nan Ya PCB, která už staví v domovském Kunšanu i na Tchaj-wanu a právě tyto linky mají být zprovozněny ještě tento rok. Na Tchaj-wanu už staví také Kinsus Interconnect Technology, jejíž továrna začne vyrábět někdy v příštím roce. 
 
Nebude to tedy hned, ale na rozšíření produkce potřebných substrátů se pracuje. 
 


reklama
reklama
reklama