www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nereferenční RX 6900 XT budou, Asus představuje TUF Gaming OC

Nereferenční RX 6900 XT budou, Asus představuje TUF Gaming OC
, , aktualita
Společnost AMD prý původně nechtěla svým AIB partnerům umožnit výrobu nereferenčních modelů karet Radeon RX 6900 XT a šuškalo se, že za tím stojí nedostatek vhodných GPU. Nicméně tyto karty nakonec přeci jen budou. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Asus totiž připraví model Radeon RX 6900 XT TUF GAMING OC, první konkrétní nereferenční RX 6900 XT, o kterém víme, takže ostatní firmy jistě nebudou o moc pozadu. Lze tak očekávat, že s nástupem nereferenčních karet se celkově i zvedne zájem zákazníků o nové karty, neboť ty budou mnohdy přetaktované a lépe chlazené či napájené než karta připravená firmou AMD. 
 
 
Ostatně právě i Radeon RX 6900 XT TUF GAMING OC bude evidentně přetaktovaný a jeho vysoký a tlustý chladič vypadá velice výkonně. Samozřejmostí je zde možnost nechat vypnout ventilátory, pokud GPU dosáhne teploty pod 55 °C, ale otázka je, kam si Asus dovolí jít s takty oproti referenčnímu turbu 2250 MHz. Podrobné specifikace ještě nebyly zveřejněny, ale paměti by měly pracovat s výchozí propustností 16 Gb/s na pin. 
 
 
Karta také nabídne nestandardní sestavu rozhraní se třemi DisplayPort 1.4 a jedním HDMI 2.1, čili Asus zde vyměnil USB-C za další DisplayPort. Pro dodatečné napájení jsou využity dva 8pinové PCIe, takže teoretické maximum je 375 W, stejně jako na referenčním modelu.  
 
 
Radeon RX 6900 XT přichází na trh právě dnes, takže se můžeme těšit na testy, které budou zveřejněny pravděpodobně odpoledne, kdy karty vstoupí do prodeje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře