www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Netbook Acer Aspire One AOD270 přichází do prodeje

Netbook Acer Aspire One AOD270 přichází do prodeje
, , aktualita
Na veletrhu CES 2012 bylo představeno několik netbooků založených na platformě Intel Cedar Trail a to včetně modelu společnosti Acer nazvaného Aspire One AOD 270. Ten se navíc nyní začíná pomalu objevovat v nabídkách internetových obchodů....
K oblíbeným
reklama
Na veletrhu CES 2012 bylo představeno několik netbooků založených na platformě Intel Cedar Trail a to včetně modelu společnosti Acer nazvaného Aspire One AOD 270. Ten se navíc nyní začíná pomalu objevovat v nabídkách internetových obchodů.

Založen je na procesoru Atom N2600, který se skládá ze dvou jader a funguje na frekvenci 1,6 GHz. Přítomen je i 1 GB RAM a 320GB pevný disk pracující na 5 400 RPM. Je zde i 10,1palcový displej s LED podsvícením, který ovšem používá jen nízké rozlišení 1024 x 600 pixelů.
Tento notebook disponuje i čtečkou paměťových karet, čipem Wi-Fi s podporou pro standard N, porty USB 2.0, výstupem HDMI a 0,3Mpx webkamerou. Baterie s šesti články by měla být schopná pohánět tento počítač až 9 hodin. Jeho celková hmotnost je 1,3 kg.

Nakonec nechybí čipset NM10, grafický čip založený na designu PowerVR a schopnost hardwarové akcelerace videa v mnoha formátech jako je MPEG2, VC1, AVC, H.264 a Blu-ray 2.0. V internetovém obchodě Amazon je netbook Acer Aspire One AOD270 možné předobjednat za €222. Není ale prozatím známé, kdy bude jeho prodej skutečně zahájen.

Zdroj: Softpedia.com
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková