www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Netbook Acer Aspire One D270 přichází do prodeje

Netbook Acer Aspire One D270 přichází do prodeje
, , aktualita
Přenosný počítač Acer Aspire One D270 se v nabídkách některých větších mezinárodních internetových obchodů objevil již před více než měsícem, nicméně až nyní byl oficiálně jeho prodej zahájen a to v USA i v Evropě. Založen je na nedávno...
K oblíbeným
reklama
Přenosný počítač Acer Aspire One D270 se v nabídkách některých větších mezinárodních internetových obchodů objevil již před více než měsícem, nicméně až nyní byl oficiálně jeho prodej zahájen a to v USA i v Evropě. Založen je na nedávno oznámené platformě Intel Cedar Trail.
Konkrétně je zde použit procesor Atom N2600, který je dvoujádrový a pracuje na 1,6GHz. Spolu s ním se zde nachází i 1 GB RAM a 320GB pevný disk fungující na 5 400 RPM. Tento netbook disponuje obvyklou 10,1palcovou obrazovkou a na dnešní poměry nízkým rozlišením 1024 x 600 pixelů.

Nakonec je přítomna čtečka paměťových karet, čip Wi-Fi 802.11n, porty USB 2.0, výstup HDMI a 0,3MPx webkamera. Šetičlánková baterie by měla poskytovat až 9hodinovou výdrž. Celková hmotnost tohoto počítače je přibližně 1,3 kg.
Použit je zde čipset NM10, což je prakticky ten stejný, který se používal se staršími procesory Pine Trail. Narozdíl od nich, je ale procesor řady Cedarview, který pohání tento netbook, vyroben 32nm procesem a zahrnuje i grafický čip založený na designu PowerVR.

Díky němu je možné hardwarově akcelerovat video v mnoha formátech, například MPEG2, VC1, AVC, H.264 a Blu-ray 2.0. Aspire One D270 se již prodává v Německu za €259 a v USA €302.

Zdroj: Softpedia.com
reklama
Nejnovější články
Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware
Očekávaný návrat série Baldur's Gate v podobě třetího dílu založeného na moderní edici pravidel D&D se bohužel odkládá. Betaverze pro veřejné testování v rámci předběžného přístupu tak přijde později, ale ne o moc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD
Western Digital je jeden ze zbývajících tradičních výrobců pevných disků, který ale už dávno přešel i na výrobu SSD. Nyní se ale rozhodl, že vyrábět HDD a SSD pod jednou střechou nedělá dobrotu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake
O procesorech Elkhart Lake jsme věděli už před rokem a půl a ty se nyní dostávají na trh coby 10nm generace Atom Embedded. Založeny jsou už na procesu SuperFin a jádrech Tremont. K dispozici budou ve třech řadách. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lenovo nabízí počítače ThinkPad a ThinkStation s předinstalovaným Ubuntu Lenovo nabízí počítače ThinkPad a ThinkStation s předinstalovaným Ubuntu
Lenovo dnes oznámilo celosvětové rozšíření svého portfolia stolních počítačů a notebooků s předinstalovaným linuxovým systémem Ubuntu. Na tři desítky modelů se postupně dostane na běžný trh.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Někteří majitelé RTX 3080 si stěžují na nestabilitu a zčernalé obrazovky Někteří majitelé RTX 3080 si stěžují na nestabilitu a zčernalé obrazovky
Nástup nové generace GeForce není bez problémů ani po technické stránce samotných karet. Objevují se totiž stížnosti na nestabilitu přetaktovaných verzí, která se projevuje více způsoby. Zatím není jasné ani to, co ji způsobuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů