reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Netbook Acer Aspire One D270 přichází do prodeje

, , aktualita
Netbook Acer Aspire One D270 přichází do prodeje
Přenosný počítač Acer Aspire One D270 se v nabídkách některých větších mezinárodních internetových obchodů objevil již před více než měsícem, nicméně až nyní byl oficiálně jeho prodej zahájen a to v USA i v Evropě. Založen je na nedávno...
Netbook Acer Aspire One D270 přichází do prodeje
Přenosný počítač Acer Aspire One D270 se v nabídkách některých větších mezinárodních internetových obchodů objevil již před více než měsícem, nicméně až nyní byl oficiálně jeho prodej zahájen a to v USA i v Evropě. Založen je na nedávno oznámené platformě Intel Cedar Trail.
Konkrétně je zde použit procesor Atom N2600, který je dvoujádrový a pracuje na 1,6GHz. Spolu s ním se zde nachází i 1 GB RAM a 320GB pevný disk fungující na 5 400 RPM. Tento netbook disponuje obvyklou 10,1palcovou obrazovkou a na dnešní poměry nízkým rozlišením 1024 x 600 pixelů.

Nakonec je přítomna čtečka paměťových karet, čip Wi-Fi 802.11n, porty USB 2.0, výstup HDMI a 0,3MPx webkamera. Šetičlánková baterie by měla poskytovat až 9hodinovou výdrž. Celková hmotnost tohoto počítače je přibližně 1,3 kg.
Použit je zde čipset NM10, což je prakticky ten stejný, který se používal se staršími procesory Pine Trail. Narozdíl od nich, je ale procesor řady Cedarview, který pohání tento netbook, vyroben 32nm procesem a zahrnuje i grafický čip založený na designu PowerVR.

Díky němu je možné hardwarově akcelerovat video v mnoha formátech, například MPEG2, VC1, AVC, H.264 a Blu-ray 2.0. Aspire One D270 se již prodává v Německu za €259 a v USA €302.

Zdroj: Softpedia.com
reklama
reklama
reklama