www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Netbook Acer Aspire One D270 přichází do prodeje

Netbook Acer Aspire One D270 přichází do prodeje
, , aktualita
Přenosný počítač Acer Aspire One D270 se v nabídkách některých větších mezinárodních internetových obchodů objevil již před více než měsícem, nicméně až nyní byl oficiálně jeho prodej zahájen a to v USA i v Evropě. Založen je na nedávno...
K oblíbeným
reklama
Přenosný počítač Acer Aspire One D270 se v nabídkách některých větších mezinárodních internetových obchodů objevil již před více než měsícem, nicméně až nyní byl oficiálně jeho prodej zahájen a to v USA i v Evropě. Založen je na nedávno oznámené platformě Intel Cedar Trail.
Konkrétně je zde použit procesor Atom N2600, který je dvoujádrový a pracuje na 1,6GHz. Spolu s ním se zde nachází i 1 GB RAM a 320GB pevný disk fungující na 5 400 RPM. Tento netbook disponuje obvyklou 10,1palcovou obrazovkou a na dnešní poměry nízkým rozlišením 1024 x 600 pixelů.

Nakonec je přítomna čtečka paměťových karet, čip Wi-Fi 802.11n, porty USB 2.0, výstup HDMI a 0,3MPx webkamera. Šetičlánková baterie by měla poskytovat až 9hodinovou výdrž. Celková hmotnost tohoto počítače je přibližně 1,3 kg.
Použit je zde čipset NM10, což je prakticky ten stejný, který se používal se staršími procesory Pine Trail. Narozdíl od nich, je ale procesor řady Cedarview, který pohání tento netbook, vyroben 32nm procesem a zahrnuje i grafický čip založený na designu PowerVR.

Díky němu je možné hardwarově akcelerovat video v mnoha formátech, například MPEG2, VC1, AVC, H.264 a Blu-ray 2.0. Aspire One D270 se již prodává v Německu za €259 a v USA €302.

Zdroj: Softpedia.com
reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů