www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Netbook Acer Aspire One D270 přichází do prodeje

Netbook Acer Aspire One D270 přichází do prodeje
, , aktualita
Přenosný počítač Acer Aspire One D270 se v nabídkách některých větších mezinárodních internetových obchodů objevil již před více než měsícem, nicméně až nyní byl oficiálně jeho prodej zahájen a to v USA i v Evropě. Založen je na nedávno...
K oblíbeným
reklama
Přenosný počítač Acer Aspire One D270 se v nabídkách některých větších mezinárodních internetových obchodů objevil již před více než měsícem, nicméně až nyní byl oficiálně jeho prodej zahájen a to v USA i v Evropě. Založen je na nedávno oznámené platformě Intel Cedar Trail.
Konkrétně je zde použit procesor Atom N2600, který je dvoujádrový a pracuje na 1,6GHz. Spolu s ním se zde nachází i 1 GB RAM a 320GB pevný disk fungující na 5 400 RPM. Tento netbook disponuje obvyklou 10,1palcovou obrazovkou a na dnešní poměry nízkým rozlišením 1024 x 600 pixelů.

Nakonec je přítomna čtečka paměťových karet, čip Wi-Fi 802.11n, porty USB 2.0, výstup HDMI a 0,3MPx webkamera. Šetičlánková baterie by měla poskytovat až 9hodinovou výdrž. Celková hmotnost tohoto počítače je přibližně 1,3 kg.
Použit je zde čipset NM10, což je prakticky ten stejný, který se používal se staršími procesory Pine Trail. Narozdíl od nich, je ale procesor řady Cedarview, který pohání tento netbook, vyroben 32nm procesem a zahrnuje i grafický čip založený na designu PowerVR.

Díky němu je možné hardwarově akcelerovat video v mnoha formátech, například MPEG2, VC1, AVC, H.264 a Blu-ray 2.0. Aspire One D270 se již prodává v Německu za €259 a v USA €302.

Zdroj: Softpedia.com
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková