www.svethardware.cz
>
>
>

Netgear AirCard 785: výkonný 4G/LTE přístupový bod

Netgear AirCard 785: výkonný 4G/LTE přístupový bod
, , aktualita
Společnost Netgear si připravila výkonný přístupový bod pro sítě 4G/LTE, na který budeme moci navěsit až patnáct zařízení s rozhraním Wi-Fi, přičemž on samotný jim může poskytnout svých 172,8 Mb/s downloadu.
K oblíbeným
reklama
Netgear AirCard 785 můžeme tedy využít jako mobilní přístupový bod na cestách, nebo doma jako záložní připojení k síti. Tak či tak nám poskytne díky 4G/LTE konektivitě rychlost stahování až 172,8 Mb/s a odesílání 57,6 Mb/s, na což samozřejmě musí být mobilní sítě připraveny. Vedle toho podporuje i starší standardy 3G a 2G.

AirCard 785 je vybaven vlastním barevným displejem s úhlopříčkou 4,5 cm, na němž můžeme sledovat aktuální údaje o připojení a stavu samotného zařízení. Dozvíme se tedy, kolik dat bylo staženo od nějakého data, jakého operátora využíváme a jakou síť, počet právě připojených Wi-Fi klientů (jichž může být až 15), různá další upozornění a také stav baterie. Zařízení je totiž vybaveno také vlastní baterií, která vydrží až 10 hodin, což bude záviset i na intenzitě provozu na síti.

Co se týče rozhraní Wi-Fi, zde bohatě postačí standard 802.11 b/g/n s propustností 300 Mbps, i když pro komunikaci připojených zařízení mezi sebou by se leckdy asi hodila i vyšší propustnost. AirCard 785 pracuje v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz a podporuje funkci WPS pro rychlé a snadné navázání zabezpečeného připojení. Na jeho těle pak najdeme ještě dva anténní porty, jeden micro USB, navigační a napájecí tlačítka a stavovou LED diodu.

Netgear také poskytuje na portálech Apple iTunes, Google Play a Amazon Appstore aplikaci Netgear AirCard, s jejíž pomocí budeme moci sledovat informace o připojení, mobilní síti a provádět různá nastavení. AirCArd 785 už je možné koupit za doporučenou koncovou cenu 4 200 Kč, resp. 150 euro.

Zdroj: TZ Netgear


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek