www.svethardware.cz
>
>
>
>

Netgear X6: třípásmový router s propustností 3,2 Gb/s

Netgear X6: třípásmový router s propustností 3,2 Gb/s
, , aktualita
V této době se objevuje na trhu stále více Wi-Fi routerů s označením AC1900, které nabízí podporu dvou pásem a propustnost až 1900 Mb/s. Netgear si tentokrát ale připravil model Nighthawk X6, který je svými specifikacemi zastíní.
K oblíbeným
reklama
Jedná se totiž o router, který nabídne celkem tři pásma, a to konkrétně jedno 2,4 GHz a dvě 5 GHz. A právě díky dalšímu pásmu v 5 GHz má k dispozici kapacitu dalších 1300 Mb/s, které se přidají k 1300 Mb/s a 600 Mb/s a dohromady dají 3,2 Gb/s.

Nicméně Nighthawk X6 AC3200 Tri-Band WiFi Router (R8000) asi brzy nebude jediným modelem, který takovou datovou propustnost nabídne. Je ale prvním routerem postaveným na platformě Broadcom 5G WiFi XStream, která využívá celkem šest výkonných antén, jež dokreslují futuristický vzhled routeru.

Otázkou je, zda běžný uživatel dokáže takovou nabídku efektivně využít. Je jasné, že X6 bude užitečný především tam, kde se mezi různými zařízeními přenáší velké množství dat, takže půjde spíše o domácnosti, kde jsou v permanenci moderní chytré televizory, Blu-ray či jiné přehrávače, tablety, herní konzole a především se využívá obsah ve vysokém rozlišení.

Výkon pro řízení routeru zajistí jeden dvoujádrový procesor pracující na 1 GHz, vedle nějž tu jsou tři další tzv. offload procesory, které mu mají ulehčit práci. Nechybí ani technologie Beamforming+, jež má zaměřit a zacílit signál na připojené zařízení, aby bylo zajištěno kvalitnější spojení, Smart Connect zajistí automatický výběr vhodného pásma pro každé připojované zařízení a pak tu máme pět gigabitových portů (1x WAN, 4x LAN), podporu VPN, rozhraní USB 3.0 a aplikace ReadySHARE Vault, NETGEAR MyMedia, server iTunes nebo NETGEAR genie pro monitorování provozu a správu routeru i z mobilních zařízení.

Netgear Nighthawk X6 AC3200 Tri-Band WiFi Router je k dispozici zatím na americkém trhu s cenou 300 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek