www.svethardware.cz
>
>
>
>

Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí

Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
, , aktualita
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk má spoustu zajímavých projektů a jedním z nich je i Neuralink. Cílem tohoto projektu je vyvinout rozhraní, které by bylo schopno rozpoznávat signály z mozku na takové úrovni, že by to umožnilo např. paralyzovaným lidem znovu chodit, nebo alespoň ovládat elektronická zařízení, což má usnadnit komunikaci s okolním světem. Než se ale technologie dostane do takového stádia, je potřeba ji vyzkoušet na jednodušších úlohách. Tou je třeba hraní Pongu pomocí mysli.
 
 
Neuralink se o to pokusil a úspěšně. Studovaným objektem tu byl makak Pager, který dostal nejprve joystick, pomoci něhož měl dostat tečku na obrazovce do prostoru oranžového čtverce. Jako odměnu dostal banánové smoothie a není divu, že se postupně hodně zlepšoval. Jeho dva implantáty do mozku (na pravou i levou stranu ovládající motoriku) pak bezdrátově posílaly data k analýze, aby bylo možné přeložit jednotlivé signály na konkrétní pohyby. K datům se dalo dostat i pomocí aplikace pro iPhone. Nakonec se přešlo na klasický Pong, došlo i k odstranění joysticku a Pagerovi nezbylo nic jiného, než jen myslet na to, jak by hrál hru, kam by se v ní posunul. Sladká odměny zůstala a Pager se dle videa stal až překvapivě dobrým hráčem Pongu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA GeForce NOW v květnu přidá kopu her včetně Alan Wake NVIDIA GeForce NOW v květnu přidá kopu her včetně Alan Wake
Více než kopu her, přesněji 61 titulů se NVIDIA chystá během tohoto měsíce přidat do nabídky služby GeForce NOW. Ta se tak neustále rozšiřuje o další podporované hry, mezi něž brzy přibyde Alan Wake či Call of Juarez: Gunslinger. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 brzy dostanou aktualizaci pro odinstalování Flashe Windows 10 brzy dostanou aktualizaci pro odinstalování Flashe
Ještě jeden hřebíček do rakve pro Adobe Flash si letos v létě připraví Microsoft, který bude v rámci chystané aktualizace vyžadovat jeho kompletní odstranění ze systému. Mnohé už to ale nemusí zajímat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Breakthrough Listen už naslouchal 60 milionům systémů, nenašel zatím nic Breakthrough Listen už naslouchal 60 milionům systémů, nenašel zatím nic
Projekt Breakthrough Listen před několika lety převzal štafetu snad hledání mimozemské inteligence a zatím dokázal naslouchat už více než 60 hvězdným systémům, a to zatím neúspěšně. To ale samozřejmě neznamená, že v nich není inteligentní život. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Lisa Su se bude na Computexu věnovat především serverovému hardwaru Lisa Su se bude na Computexu věnovat především serverovému hardwaru
Šéfka společnosti AMD, Lisa Su, dostane svou keynote na letošním Computexu a v této prezentaci se bude věnovat hlavnímu tématu v podobě "High-Performance Computing Ecosystem". Čili prostě serverovému hardwaru.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
IBM Research vyrobilo své první 2nm čipy s tranzistory GAA IBM Research vyrobilo své první 2nm čipy s tranzistory GAA
IBM Research se pochlubila jedním ze svých prvních waferů zpracovaných pomocí 2nm procesu a ačkoliv to nebylo výslovně uvedeno, je naprosto zřejmé, že tu jsou použity tranzistory typu GAA - Gate All Around. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář