AI zajde na regulace a copyrighty, už to začíná. Dávám jí rok, maximálně dva.
A mrzí mě to, rád využívám Copilota.
Odpovědět0 3
Tohle se nedá zobecnit. Teď je problém v tom, že jde o něco nového, co předběhlo dosavadní zvyklosti/pravidla/nařízení/zákony/regulace, což je s příchodem nějaké nové technologie nebo konceptu obvyklé. Budou se muset nastavit nová pravidla, ale technologie jako taková nezmizí.
Odpovědět3 0
Zákony to asi nepředběhlo. Zákony na ochranu autorských práv už tu jsou.
Odpovědět0 0
Zákony to rozhodně předběhlo, protože teď chybí nezbytné nuance toho, jakým způsobem je přesně aplikovat na aktuální technologie a způsoby užívání.
Bylo by super, kdyby stačilo mít obecné deklarace několika málo zákonů, kterými bychom se mohli řídit na základě nějaké rozumné úvahy, protože vše lze přece odvodit, ale tak to v praxi nefunguje. Pokud na jedné straně má existovat nějaké omezení a zákazy, musí být naprosto přesně deklarováno, za jakých podmínek a vše k tomu související.
Proč si jinak myslíte, že zákony představují takovou neskutečnou džungli? Právě kvůli nutnosti se neustále přizpůsobovat tomu, co lidé dělají, k jakým novým situacím dochází, co a jak se začne v nějakém momentě více využívat a zneužívat atd. Obecná deklarace nestačí.
Odpovědět3 0
Já myslím, že New York Times kácí telegrafní sloupy, protože konkurují jejich cyklo-kurýrům. Každá nová technologie (byť přínosná) musí bojovat s neandrtálci.
Odpovědět1 0