www.svethardware.cz
>
>
>
>

Neznámý Radeon se objevil v testu a překonal RTX 2080 Ti o 17 %

Neznámý Radeon se objevil v testu a překonal RTX 2080 Ti o 17 %
, , aktualita
V databázi výsledků OpenVR Benchmark se objevil dosud neznámý Radeon RX, který se slušným rozdílem překonává kartu GeForce RTX 2080 Ti. Můžeme tak myslet pouze na jedno, a sice chystané hi-end Navi.
K oblíbeným
reklama
AMD ještě nebylo připraveno ukázat své nové grafické čipy označované jako "velké Navi", nicméně pokud je má dostat na trh už v tomto roce, a to ne zrovna v jeho závěru, mělo by už mít k dispozici vzorky pro testování. GPU bylo spatřeno po boku procesoru Ryzen (dle označení je to APU 4800H) a také je zřejmé, že i v jeho případě jde o prototyp či raný inženýrský vzorek. 
 
 
Co se týče následujících výsledků, můžeme přímo srovnávat testovaný neznámý Radeon s kartami GeForce RTX 2080 Ti, neboť šlo o stejné rozlišení a stejný VR headset. Dané GeForce přitom dnes nemají v řadách Radeonů žádnou konkurenci, o které bychom věděli, a to ani mezi poloprofesionálními či profesionálními kartami, takže může jít pouze o něco zcela nového. 
 
 
Na jednu stranu nejde o zrovna typický benchmark pro srovnávání výkonu grafických karet, ovšem na stranu druhou jde o velice zajímavé výsledky už jen s ohledem na to, že RTX 2080 Ti je už dávno na trhu, takže jde o vyladěnou kartu včetně ovladačů, zatímco to může pro chystaný Radeon platit jen těžko. Čili jeho výkon by ve skutečnosti mohl být ještě vyšší, ale na to bude třeba si počkat.
 
Nyní jde o 17% rozdíl ve prospěch Radeonu a už to je vcelku slušné, nicméně AMD by mělo ještě přitlačit, neboť NVIDIA si už pomalu chystá další generaci, která by mohla dorazit zhruba ve stejné době jako velké Navi a oproti Turingu by měla nabídnout podstatně vyšší výkon. Čili aby to opět nedopadlo tak, že se AMD na NVIDII dotáhne až v době, kdy ta mu opět uteče díky své nové generaci. 
 
Vyhlížet tak můžeme především potvrzení toho, že velké Navi už jsou testovány (nejspíše v AMD Labs), takže se snad brzy dočkáme dalšího záznamu v některé benchmarkové databázi. 
 
Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží? Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží?
Ve vnějších částech Sluneční soustavy obíhá pěkná řádka větších objektů, přičemž tím máme na mysli oblast za oběžnou dráhou Neptunu - poslední planety soustavy. Dalších 139 planetek bylo přitom nově objeveno díky Dark Energy Survey. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory
Intel se rozhodl aktualizovat svůj ISA Extensions manuál, který je určen především programátorům k tomu, aby věděli, na co se mohou připravovat. Dozví se tak o tom, které instrukce budou podporovány teprve chystanými procesorovými řadami. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře