www.svethardware.cz
>
>
>
>

Neznámý Radeon se objevil v testu a překonal RTX 2080 Ti o 17 %

Neznámý Radeon se objevil v testu a překonal RTX 2080 Ti o 17 %
, , aktualita
V databázi výsledků OpenVR Benchmark se objevil dosud neznámý Radeon RX, který se slušným rozdílem překonává kartu GeForce RTX 2080 Ti. Můžeme tak myslet pouze na jedno, a sice chystané hi-end Navi.
K oblíbeným
reklama
AMD ještě nebylo připraveno ukázat své nové grafické čipy označované jako "velké Navi", nicméně pokud je má dostat na trh už v tomto roce, a to ne zrovna v jeho závěru, mělo by už mít k dispozici vzorky pro testování. GPU bylo spatřeno po boku procesoru Ryzen (dle označení je to APU 4800H) a také je zřejmé, že i v jeho případě jde o prototyp či raný inženýrský vzorek. 
 
 
Co se týče následujících výsledků, můžeme přímo srovnávat testovaný neznámý Radeon s kartami GeForce RTX 2080 Ti, neboť šlo o stejné rozlišení a stejný VR headset. Dané GeForce přitom dnes nemají v řadách Radeonů žádnou konkurenci, o které bychom věděli, a to ani mezi poloprofesionálními či profesionálními kartami, takže může jít pouze o něco zcela nového. 
 
 
Na jednu stranu nejde o zrovna typický benchmark pro srovnávání výkonu grafických karet, ovšem na stranu druhou jde o velice zajímavé výsledky už jen s ohledem na to, že RTX 2080 Ti je už dávno na trhu, takže jde o vyladěnou kartu včetně ovladačů, zatímco to může pro chystaný Radeon platit jen těžko. Čili jeho výkon by ve skutečnosti mohl být ještě vyšší, ale na to bude třeba si počkat.
 
Nyní jde o 17% rozdíl ve prospěch Radeonu a už to je vcelku slušné, nicméně AMD by mělo ještě přitlačit, neboť NVIDIA si už pomalu chystá další generaci, která by mohla dorazit zhruba ve stejné době jako velké Navi a oproti Turingu by měla nabídnout podstatně vyšší výkon. Čili aby to opět nedopadlo tak, že se AMD na NVIDII dotáhne až v době, kdy ta mu opět uteče díky své nové generaci. 
 
Vyhlížet tak můžeme především potvrzení toho, že velké Navi už jsou testovány (nejspíše v AMD Labs), takže se snad brzy dočkáme dalšího záznamu v některé benchmarkové databázi. 
 
Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře