reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Niantic a Fold spouští AR hru, kde místo pokémonů sbíráte Bitcoin

, , aktualita
Niantic a Fold spouští AR hru, kde místo pokémonů sbíráte Bitcoin
Niantic je znám především díky hře Pokémon GO. Nyní se dal do spolupráce se společností Fold, která se věnuje kryptoměnovým platbám. Spouští hru, kde budou uživatelé v rozšířené realitě sbírat Bitcoiny.
Niantic a Fold spouští AR hru, kde místo pokémonů sbíráte Bitcoin
Objevuje se stále více projektů s rozšířenou realitou a hodně známým je např. Pokémon GO od společnosti Niantic. Hráči mohou v reálném světě pomocí AR sbírat virtuální předměty a vývojáři to zkoušeli i s tématikou Harryho Pottera, kde ale neuspěli. Dalším projektem je spolupráce s kryptoměnovým platebním systémem Fold. Ten v rámci své aplikace nabídne herní modul, kde mohou uživatelé místo pokémonů sbírat Bitcoiny.
 
Niantic Fold AR
 
Přesněji řečeno, půjde jen o zlomky této kryptoměny, satoshi. Každých 10 minut se v blízkosti uživatele (do 50 stop, cca 15,5 metru) objeví objekt, který může znamenat odměnu v satoshi, nicméně zde mohou být i různé negativní objekty jako otrávené pilulky, které vás připraví o dosud nasbíranou kryptoměnu nebo hráče třeba zablokují na hodinu. Těchto 10 minut odpovídá času pro těžbu Bitcoinu. Prozatím jde o omezený provoz a hra bude plnohodnotně spuštěna v příštím roce. Umožní nejen nacházet, ale i směňovat kryptoměnu, schovávat ji a sdílet s ostatními. Cílem je vytvořit jakýsi bitcoinový metaverse
 
Niantic Fold AR
klikněte pro zvětšení
 


reklama
reklama
reklama