reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nintendo na jaro chystá 3D kapesní konzoli 3DS

21.1.2011, Jan Vítek, aktualita
Nintendo na jaro chystá 3D kapesní konzoli 3DS
Společnost Nintendo si pro evropský trh chystá novou konzoli 3DS, která přinese 3D zobrazení bez nutnosti využití 3D brýlí. Do obchodů má dorazit 25. března a zakoupit si ju budeme moci v černé a modré barvě. Nintendo 3DS má dva displeje,...
Společnost Nintendo si pro evropský trh chystá novou konzoli 3DS, která přinese 3D zobrazení bez nutnosti využití 3D brýlí. Do obchodů má dorazit 25. března a zakoupit si ju budeme moci v černé a modré barvě.Nintendo 3DS má dva displeje, z nichž spodní je dotykový pro ovládání prsty nebo stylusem. Horní pak poslouží pro 3D zobrazení, kterému lze upravit hloubku, nebo jej zcela vypnout. Ovládání je zajištěno také klasicky pomocí křížového ovladače a tlačítek, ovšem nově je zde také Circle Pad, tedy kruhový ovladač, který umožňuje pohled kolem hráče v plném rozsahu 360°.

Konzole má také vestavěný pohybový senzor a gyroskop, aplikaci StreetPass pro vyměňování informací o hrách mezi uživateli a jiné a dále také SportPass pro připojení přes Wi-Fi pro stažení nového obsahu a aktualizací. Oním obsahem může být třeba animák Shaun the Sheep ve 3D a další se chystají.

Uživatelé si budou moci ale tvořit i vlastní 3D obrazy díky dvojici fotoaparátů na zadní straně, vedle nichž je zde pro komunikaci třetí na přední straně. V režimu spánku může 3DS fungovat i jako krokoměr, za což budeme dostávat body a ty směníme za bodusový obsah pro hry a aplikace. Do dvou měsíců od vydání konzole slíbilo Nintendo vydání více než 30 her, jako například The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Star Fox 64 3D, Kid Icarus: Uprising nebo nové díly Mario Kart, Animal Crossing nebo Paper Mario.

Zdroj: TZ Nintendo


Zprávy Google - zde můžete nastavit sledování magazínu Svět hardware.
reklama
reklama