www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nintendo plánuje zbrusu nové levné konzole

Nintendo plánuje zbrusu nové levné konzole
, , aktualita
Společnost Nintendo odhalila svůj plán na výrobu levných herních konzolí, s nimiž chce již v příštím roce proniknout především na mladých trzích. Nepůjde přitom o levnější verze stávajících modelů, ale o naprosto nové produkty.
K oblíbeným
reklama
Nintendo má nyní v nabídce mobilní konzole včetně Wii U a pak také známé stolní Wii, ovšem o ty se nyní nejedná. Chystané konzole Nintendo mají být zcela nové, čili nebudou vycházet z těch, které jsou již na trhu a impulsy pro jejich výrobu byly prý hned dva. Jednak je Nintendo již tři roky ve ztrátě a pak tu je i fakt, že Čína zrušila zákaz prodeje herních konzolí, který platil minulých 13 let. Dle agentury Bloomberg tedy Nintendo chystá nové konzole již pro příští rok a jednat se má spíše o levnější modely, neboť budou určeny pro mladé a teprv se rozvíjejíci trhy.

Nintendo se v této době potýká s problémy. Firma musela poupravit výhled do budoucna a snížit předpokládaný počet prodaných konzolí Wii U pro poslední fiskální rok rok z 9 milionů na pouhých 2,8 milionů. Konzole 3DS se také neprodávají dle představ Nintenda a to tak změnilo předpokládaný počet 18 milionů prodaných konzolí na 13,5 milionů. To vše byly předpoklady, přičemž ve skutečnosti se za zmíněný fiskální rok prodalo 2,72 milionů konzolí Wii U a 12,24 milionů 3DS, tedy ještě o něco méně.

Není tedy divu, že Nintendo vykázalo za uplynulý rok ztrátu 229 milionů dolarů a podařilo se mu celkově prodat jen 6,17 milionů konzolí Wii U. Sony přitom zvládlo prodat stejný počet konzolí PS4 již za prvních pět měsíců.

Nintendo tedy plánuje zaujmout novými produkty a zástupci firmy potvrdili, že opravdu nepůjde pouze o levnější verze stávajících modelů. Cílovým trhem se dle prezidenta firmy Satoru Iwaty má stát především Čína, jejíž regulace pro vstup na trh Nintendo právě studuje. Chce také uvést na trh figuríny herních charakterů s integrovaným rozhraním NFC, které poslouží k výměně herních informací. Ovlada pro Wii U již má rozhraní NFC zabudované, takže je zřejmé, k čemu se takové figuríny mohou využít.

Firma ale zatím nechce moc pronikat na trh s hrami pro chytré telefony. To ilustruje třeba aplikace, která je v přípravě pro hru Mario Kart 8 pro Wii U. Tato aplikace poslouží pouze ke sledování pokroku nebo ke sledování videí z prostředí hry.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář