reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nintendo V-Pocket s Palm OS: Sen nebo skutečnost?

, , článek
Nintendo V-Pocket s Palm OS: Sen nebo skutečnost?
Internetem se šíří nová šeptanda, tentokrát se týká výrobce herních konzolí a PalmSource. Povídá se, že Nintendo licencoval Palm OS pro použití ve svých herních zařízeních.
Nintendo V-Pocket s Palm OS: Sen nebo skutečnost?
Zatím se jedná o nepotvrzené informace, jasno budeme mít až v květnu, kdy se bude konat výstava E3. Na tomto veletrhu by měl Nintendo představit kompletní řadu herních zařízení i organizérů a bude jasné, jestli nějaké zařízení bude založeno na Palm OS. Předpokládá se, že nová konzole s Palm OS ponese jméno V-Pocket.

Nintendo sází na to, že kvalitní herní konzole založená na rozšířeném operačním systému bude zdatně konkurovat Sony Playstation Portable. Sony má ve světě herních zařízení již známé jméno a tak mnoho potenciálních zákazníků raději zvolí osvědčenou značku před neznámým, ale možná lepším Nintendem.Z kroku Nintenda (pokud se informace potvrdí) bude mít radost také PalmSource, který by získal partnera, s nímž by mohl prosazovat Palm OS do oblastí, v nichž tento systém zatím nedominuje.

Licencování Palm OS Nintendem by mohlo být podnětem pro společnost Tapwave, která je známá svými Zodiacy. Tapwave v poslední době neuvedl žádnou novinku a není jasné, jakým směrem se bude firma ubírat. V oblasti kapesních konzolí se systémem známým z PDA má zatím Tapwave náskok, který budou chtít představitelé dále zvětšovat.

Zdroj: GamerCentric.com, BargainPDA
reklama
reklama
reklama