Noctua představila nový 120mm ventilátor NF-S12A

Noctua představila nový 120mm ventilátor NF-S12A
, , aktualita
Rakouská Noctua se pochlubila svým dalším ventilátorovým kouskem, a to ne ledajakým. Nový model NF-S12A navazuje na její vůbec první 120mm model NF-S12, který se dostal na trh již v roce 2006 a sliboval především tichý provoz (mezičlánkem...
K oblíbeným
reklama
Rakouská Noctua se pochlubila svým dalším ventilátorovým kouskem, a to ne ledajakým. Nový model NF-S12A navazuje na její vůbec první 120mm model NF-S12, který se dostal na trh již v roce 2006 a sliboval především tichý provoz (mezičlánkem je NF-S12B). Na druhou stranu moc nevynikal ve výkonu a především dokázal vyvinout nízký statický tlak, což ale napravil hned další model - NF-P12.

Nový ventilátor NF-S12A má přepracované lopatky s tzv. Anti-Stall Knobs pro vyšší efektivitu při použití na chladičích a rámečekem AAO (Advanced Acoustic Optimisation) pro ještě tišší běh. Noctua uvádí, že tak bylo dosaženo o 8 procent lepšího poměru průtoku vzduchu a hlučnosti.

K dispozici budou hned tři modely. NF-S12A FLX nabídne známé Low-Noise adaptéry (čili prodlužovací kabely s odpory) pro nastavení otáček 1200, 900 a 700 RPM, pak tu bude NF-S12A ULN s ještě nižšími otáčkami 600 a případně 800 PRM a nakonec model NF-S12A PWM s integrovanou regulací NE-FD1 pro řízení otáček pomocí PWM (1200 - 900 RPM).

Všechny budou vybaveny známými ložisky SSO a slibují životnosti 150000 hodin. Záruka je jako obvykle šestiletá a cena byla stanovena na 20 euro.

Zdroj: TZ Noctua
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala