www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nokia Ozo: kamera pro virtuální realitu

Nokia Ozo: kamera pro virtuální realitu
, , aktualita
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že společnost Nokia (tedy to co z ní zbylo) se zajímá také o svět virtuální reality a vyvíjí vlastní produkty. Jeden z nich byl nyní představen, a to kamera Ozo pro tvoření obsahu pro VR headsety.
K oblíbeným
reklama
Nokia Ozo nepředstavuje nový koncept, však už dříve byly ohlášeny kamery pro snímání videí pro virtuální realitu, například GoPro pro Google Jump. Kamera Nokia Ozo tedy není zaměřena na spotřebitele, ale naopak pro tvůrce obsahu pro ně a jedná se o kulaté zařízení vybavené celkem osmi kamerami, jež mají pokrýt veškerý okolní prostor. To proto, abychom se mohli posléze ve svém 3D headsetu libovolně rozhlížet, ovšem na druhou stranu je jasné, že krom rozhlížení už nebudeme moci nikam popojít, leda tak směrem, kterým se pohybovala i samotná kamera.Kamera je také vybavena osmi mikrofony, čili každý snímač má svůj vlastní. Nokia ale zatím nezveřejnila žádné technické podrobnosti, takže se ani nedozvíme, jaké rozlišení tyto snímače mají a v jakém úhlu jsou schopny zachytávat prostor kolem sebe. Lze ale předpokládat, že rozlišení bude čtvercové a úhly budou více než dostatečně velké na to, aby se obrazy alespoň minimálně překrývaly.Nokia již představila své Ozo zástupcům velkých studií, médiím a vůbec technologickým společnostem, s nimiž chce spolupracovat na dalším jejím vývoji. K dispozici také bude speciální software s možností přenosu 3D VR videa v reálném čase. Zbývá pak ještě vyřešit způsob distribuce k zákazníkům nebo formát, který se bude používat, ovšem na to je ještě dost času, však VR headsety se ještě ani běžně neprodávají.

Cenu, technické specifikace a další detaily o Nokia Ozo se dozvíme někdy později. Firma ji chce vyrábět přímo ve své domovině a k dispozici by měla být ještě v tomto roce.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem
Amazon Game Studios zrušilo další hru. Tentokrát je to online hra na motivy Pána prstenů. Problémem je herní studio Athlon Games, ke kterému má nyní Amazon velmi složitou cestu přes nového vlastníka, firmu Tencent.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000 Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000
Nástup paměťového standardu DDR5 přinese vítanou možnost opět skokově posunout výkon, respektive reálnou datovou propustnost moderních PC. Nejde jen o efektivní takty, ale právě o nich bude tato aktualita. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře