www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nokia Ozo: kamera pro virtuální realitu

Nokia Ozo: kamera pro virtuální realitu
, , aktualita
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že společnost Nokia (tedy to co z ní zbylo) se zajímá také o svět virtuální reality a vyvíjí vlastní produkty. Jeden z nich byl nyní představen, a to kamera Ozo pro tvoření obsahu pro VR headsety.
K oblíbeným
reklama
Nokia Ozo nepředstavuje nový koncept, však už dříve byly ohlášeny kamery pro snímání videí pro virtuální realitu, například GoPro pro Google Jump. Kamera Nokia Ozo tedy není zaměřena na spotřebitele, ale naopak pro tvůrce obsahu pro ně a jedná se o kulaté zařízení vybavené celkem osmi kamerami, jež mají pokrýt veškerý okolní prostor. To proto, abychom se mohli posléze ve svém 3D headsetu libovolně rozhlížet, ovšem na druhou stranu je jasné, že krom rozhlížení už nebudeme moci nikam popojít, leda tak směrem, kterým se pohybovala i samotná kamera.Kamera je také vybavena osmi mikrofony, čili každý snímač má svůj vlastní. Nokia ale zatím nezveřejnila žádné technické podrobnosti, takže se ani nedozvíme, jaké rozlišení tyto snímače mají a v jakém úhlu jsou schopny zachytávat prostor kolem sebe. Lze ale předpokládat, že rozlišení bude čtvercové a úhly budou více než dostatečně velké na to, aby se obrazy alespoň minimálně překrývaly.Nokia již představila své Ozo zástupcům velkých studií, médiím a vůbec technologickým společnostem, s nimiž chce spolupracovat na dalším jejím vývoji. K dispozici také bude speciální software s možností přenosu 3D VR videa v reálném čase. Zbývá pak ještě vyřešit způsob distribuce k zákazníkům nebo formát, který se bude používat, ovšem na to je ještě dost času, však VR headsety se ještě ani běžně neprodávají.

Cenu, technické specifikace a další detaily o Nokia Ozo se dozvíme někdy později. Firma ji chce vyrábět přímo ve své domovině a k dispozici by měla být ještě v tomto roce.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů