reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook Hardware Control (NHC)

22.12.2006, Josef Nádběla, článek
Notebook Hardware Control (NHC)
Konečně jsem objevil program, který umí dvě velmi důležité věci - detekovat SMART informace z pevného disku a zobrazit vybrané diagnostické ukazatele na pracovní ploše počítače. Tento program se jmenuje Notebook Hardware Control a je určen primárně pro notebooky. Chcete mít navíc tišší notebook? Pracovat na baterii až o 50 % času déle? Potom je následující povídání určeno právě pro vás.

Záložka BatteryNa této záložce vidíte podrobné informace o stavu baterie. Zároveň si můžete aktivovat grafickou ikonku baterie v hlavním panelu a v systémové liště.


Po aktivaci odkazu Show advanced battery setting se zobrazí následující dialogové okno:Zaškrtávací políčko Use alternative function to detect... použijte v případě problémů s klávesnicí nebo touchpadem po aktivaci detekce stavu baterie programem NHC.


Záložka Graphic – grafikaBohužel, NHC prozatím podporuje nastavení u některých grafických karet ATI a nVIDIA. Pro výkon grafické karty existují tyto tři možnosti:

- Performance – maximální výkon, ale také zvýšená spotřeba el. energie. Náročnost na chlazení ntb.
- Balanced – vyvážený výkon, kompromis mezi výkonem, el. spotřebou a chlazením.
- Battery optimized – maximálně pro úsporu baterie. Vhodné pro kancelářské aplikace. Minimum grafického výkonu, tichý chod a téměř žádná potřeba chlazení.Další vynikající volbou je zobrazení výkonu grafického čipu v hlavním panelu.A samozřejmě nechybí ani kontrola taktovací frekvence, u které lze nastavit maximální mez:Tato nastavení musí být podporována grafickou kartou.
reklama
reklama