www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Notebooky si v roce 2007 nejspíše ukously 50 % ze všech prodaných počítačů

Notebooky si v roce 2007 nejspíše ukously 50 % ze všech prodaných počítačů
, , aktualita
Intel označuje rok 2007 za zvláště dobrý pro rozvoj komunitních sítí, on-line sledování videa a také pro prodeje notebooků vzhledem k celkovému počtu prodaných počítačů. Očekává se, že podíl notebooků bude činit více než 50 %. V regionu...
K oblíbeným
reklama
Intel označuje rok 2007 za zvláště dobrý pro rozvoj komunitních sítí, on-line sledování videa a také pro prodeje notebooků vzhledem k celkovému počtu prodaných počítačů. Očekává se, že podíl notebooků bude činit více než 50 %. V regionu EMEA, kam spadáme i my, měly prodeje notebooků poprvé překonat prodeje desktopových počítačů a meziročně rostly o 45 %.Výrobci tomuto trendu napomáhají zaměřováním se na co nejšiřší základnu uživatelů, kam spadají obchodníci, studenti, uživatelé s nároky na odolnost notebooků, výpočetní i grafický výkon, atp. Díky tomu se také mají notebooky dále rychleji vyvíjet, jak se výrobci budou předhánět v představování nových a lepších modelů. Zaměřená je především konektivita a delší životnost baterie.

Dále Intel také očekává, že v Evropě uživatelé v roce 2010 utratí za stahování filmů kolem 690 mil. Euro. Kvůli tomu se také mají vlastnosti notebooků přizpůsobit, takže u dalších modelů již má být samozřejmostí integrovaná podpora HD-DVD či Blu-ray a také konektor HDMI pro připojení k HD televizorům.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů