www.svethardware.cz
>
>
>

Notně vylepšený herní engine Unity 5 přichází

Notně vylepšený herní engine Unity 5 přichází
, , aktualita
Unity Technologies oficiálně vypustily do světa herní engine nové generace, který dostal označení Unity 5. Dříve byl používán především pro mobilní hry a nízkorozpočtové tituly, ale nyní to může být jinak.
K oblíbeným
reklama
Unity 5 byl totiž značně vylepšen a dostal daleko lepší možnosti pro animaci postav, fyziku, systém osvětlení scény a více možností pro audio. O osvětlení scény v reálném čase se postará systém Enlighten, chybět nebude ani HDR a fyziku zase dostane na starost engine PhysX 3.3. Unity 5 také nabízí velkou flexibilitu a podporu různých platforem, jichž je v současnosti 21 a zahrnují i nový WebGL či podporu API Metal pro iOS nebo různé jiné konzolové, desktopové a mobilní platformy. Nezapomnělo se ani na virtuální realitu (Gear VR), jak ukazuje následující obrázek.

Před pár dny jsme se také dozvěděli, že Unreal Engine 4 je nyní zdarma, takže není divu, že Unity Technologies nabízí také svůj Unity 5 zdarma, ovšem pouze ve verzi Personal Edition. Určena je pro vývojáře, kteří mají v rozpočtu na titul méně než 100.000 dolarů a stejnou částkou je omezen výdělek. A na rozdíl od předchozích volně distribuovaných verzí, Personal Edition není nijak osekána, takže nabízí plnou výbavu a možnosti. Unreal Engine 4 má také své omezení, a to 5% licenční poplatky z výdělku, pokud ten překročí v jednom měsíci částku 3000 dolarů.

Unity 5 ve verzi Professional Edition přijde na 75 dolarů za měsíc, nebo 1500 za licenci, což tedy platí pro ty, kteří překročí danou částku 100.000 dolarů. Nádavkem ale dostanou přístup k dalším funkcím, jako je lepší monitorování výkonu a lepší verze nástrojů Unity Analytics a Cloud Build.


Nový engine také brzo dostane podporu headsetu Oculus Rift, přičemž jeho spoluautor Palmer Luckey říká, že právě enginy Unity byly využívány se staršími vývojovými verzemi jeho headsetů. Podpora enginu Unity 5 z jeho strany je tedy logický krok. Více se o enginu dozvíte zde a podívat se můžete také na velmi pěkné video The Blacksmith, které se inspirovalo v norské mytologii, ale slouží především k prezentaci schopností nového enginu.

Zdroj: Unity Technologies

reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek