www.svethardware.cz
>
>
>

Notně vylepšený herní engine Unity 5 přichází

Notně vylepšený herní engine Unity 5 přichází
, , aktualita
Unity Technologies oficiálně vypustily do světa herní engine nové generace, který dostal označení Unity 5. Dříve byl používán především pro mobilní hry a nízkorozpočtové tituly, ale nyní to může být jinak.
K oblíbeným
reklama
Unity 5 byl totiž značně vylepšen a dostal daleko lepší možnosti pro animaci postav, fyziku, systém osvětlení scény a více možností pro audio. O osvětlení scény v reálném čase se postará systém Enlighten, chybět nebude ani HDR a fyziku zase dostane na starost engine PhysX 3.3. Unity 5 také nabízí velkou flexibilitu a podporu různých platforem, jichž je v současnosti 21 a zahrnují i nový WebGL či podporu API Metal pro iOS nebo různé jiné konzolové, desktopové a mobilní platformy. Nezapomnělo se ani na virtuální realitu (Gear VR), jak ukazuje následující obrázek.

Před pár dny jsme se také dozvěděli, že Unreal Engine 4 je nyní zdarma, takže není divu, že Unity Technologies nabízí také svůj Unity 5 zdarma, ovšem pouze ve verzi Personal Edition. Určena je pro vývojáře, kteří mají v rozpočtu na titul méně než 100.000 dolarů a stejnou částkou je omezen výdělek. A na rozdíl od předchozích volně distribuovaných verzí, Personal Edition není nijak osekána, takže nabízí plnou výbavu a možnosti. Unreal Engine 4 má také své omezení, a to 5% licenční poplatky z výdělku, pokud ten překročí v jednom měsíci částku 3000 dolarů.

Unity 5 ve verzi Professional Edition přijde na 75 dolarů za měsíc, nebo 1500 za licenci, což tedy platí pro ty, kteří překročí danou částku 100.000 dolarů. Nádavkem ale dostanou přístup k dalším funkcím, jako je lepší monitorování výkonu a lepší verze nástrojů Unity Analytics a Cloud Build.


Nový engine také brzo dostane podporu headsetu Oculus Rift, přičemž jeho spoluautor Palmer Luckey říká, že právě enginy Unity byly využívány se staršími vývojovými verzemi jeho headsetů. Podpora enginu Unity 5 z jeho strany je tedy logický krok. Více se o enginu dozvíte zde a podívat se můžete také na velmi pěkné video The Blacksmith, které se inspirovalo v norské mytologii, ale slouží především k prezentaci schopností nového enginu.

Zdroj: Unity Technologies

reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář