www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nová GeForce TITAN "GM200" už se blíží

Nová GeForce TITAN "GM200" už se blíží
, , aktualita
V posledních dnech plnily stránky hardwarových magazínů zprávy o nové GeForce GTX 960, ovšem vedle ní se na trh chystá také zbrusu nový model karty TITAN založený na architektuře Maxwell. Co nám nabídne?
K oblíbeným
reklama
O přicházející kartě NVIDIA GeForce GTX 960 bylo již v podstatě řečeno vše podstatné. Postupně byly odhaleny fotografie této karty od různých výrobců, datum vypuštění na trh, podrobné specifikace i první benchmarky. Zbývá tedy už jen aby ji NVIDIA oficiálně vypustila na trh a objevily se podrobné testy. Zato o GeForce TITAN II či TITAN-X se toho zatím moc nevědělo. Nyní se ale už můžeme podívat na jedny z prvních detailních fotografií.

GeForce GTX TITAN-X už pochopitelně nebude založena na čipu GM104 jako modely GTX 980 a GTX 970, ale na čipu GM200, který tak pravděpodobně bude tím nejlepším, co aktuální generace Maxwell nabídne. Tento 28nm čip má přitom nabídnout celkem 3072 CUDA jader a 96 jednotek ROP. Pro porovnání, GTX 980 má 2048 CUDA jader a 64 ROP, čili bez ohledu na takty a výkon paměťového systému má jen dvoutřetinový výkon nové TITAN.

A právě co se týče paměťové propustnosti, ta by měla být také podstatně vyšší díky 384bitové sběrnici, a to přes 317 GB/s, kdežto GTX 980 a 970 mají pouze 256bitovou s propustností 224 GB/s. Očekávat pak můžeme, že paměti budou u nové TITAN pracovat na 6,6 GHz (efektivně), což je o něco méně než u ostatních moderních GeForce, a její kapacita se zastaví až na 12 GB. S takovým výkonem si uživatelé budou moci troufnout na hraní v rozlišení 4K nebo i 5K při slušných detailech, ovšem TITANy mají smysl především pro provádění výpočtů.

Obrazová rozhraní pak mají být u nové TITAN stejná jako u GeForce GTX 980, ale není zatím jasné, zda ve finální verzi karty bude ještě stále DVI. O vypuštění karty na trh se ví zatím jen to, že se tak má stát v tomto čtvrtletí, ale vzhledem k novým fotografiím a informacím by to už nemělo trvat tak dlouho.

Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek