reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nová GeForce TITAN "GM200" už se blíží

, , aktualita
Nová GeForce TITAN "GM200" už se blíží
V posledních dnech plnily stránky hardwarových magazínů zprávy o nové GeForce GTX 960, ovšem vedle ní se na trh chystá také zbrusu nový model karty TITAN založený na architektuře Maxwell. Co nám nabídne?
Nová GeForce TITAN "GM200" už se blíží
O přicházející kartě NVIDIA GeForce GTX 960 bylo již v podstatě řečeno vše podstatné. Postupně byly odhaleny fotografie této karty od různých výrobců, datum vypuštění na trh, podrobné specifikace i první benchmarky. Zbývá tedy už jen aby ji NVIDIA oficiálně vypustila na trh a objevily se podrobné testy. Zato o GeForce TITAN II či TITAN-X se toho zatím moc nevědělo. Nyní se ale už můžeme podívat na jedny z prvních detailních fotografií.

GeForce GTX TITAN-X už pochopitelně nebude založena na čipu GM104 jako modely GTX 980 a GTX 970, ale na čipu GM200, který tak pravděpodobně bude tím nejlepším, co aktuální generace Maxwell nabídne. Tento 28nm čip má přitom nabídnout celkem 3072 CUDA jader a 96 jednotek ROP. Pro porovnání, GTX 980 má 2048 CUDA jader a 64 ROP, čili bez ohledu na takty a výkon paměťového systému má jen dvoutřetinový výkon nové TITAN.

A právě co se týče paměťové propustnosti, ta by měla být také podstatně vyšší díky 384bitové sběrnici, a to přes 317 GB/s, kdežto GTX 980 a 970 mají pouze 256bitovou s propustností 224 GB/s. Očekávat pak můžeme, že paměti budou u nové TITAN pracovat na 6,6 GHz (efektivně), což je o něco méně než u ostatních moderních GeForce, a její kapacita se zastaví až na 12 GB. S takovým výkonem si uživatelé budou moci troufnout na hraní v rozlišení 4K nebo i 5K při slušných detailech, ovšem TITANy mají smysl především pro provádění výpočtů.

Obrazová rozhraní pak mají být u nové TITAN stejná jako u GeForce GTX 980, ale není zatím jasné, zda ve finální verzi karty bude ještě stále DVI. O vypuštění karty na trh se ví zatím jen to, že se tak má stát v tomto čtvrtletí, ale vzhledem k novým fotografiím a informacím by to už nemělo trvat tak dlouho.

Zdroj: Videocardz
reklama
reklama
reklama