www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová generace APU Richland v detailech

Nová generace APU Richland v detailech
, , aktualita
Již pár měsíců se obecně ví, že nástupci dnešních APU řady Trinity, které nahradily první generaci Llano, jsou známy pod označením Richland. Jinak půjde také o APU A-Series, jež na rozdíl od Trinity nepřinesou novou architekturu procesorových...
K oblíbeným
reklama
Již pár měsíců se obecně ví, že nástupci dnešních APU řady Trinity, které nahradily první generaci Llano, jsou známy pod označením Richland. Jinak půjde také o APU A-Series, jež na rozdíl od Trinity nepřinesou novou architekturu procesorových jader (však AMD nic modernějšího než Piledriver zatím nemá), ovšem zato ponesou nová grafická jádra. Nicméně mají nabídnout vyšší takty procesorových jader a podporu pamětí DDR3-2133 MHz ve dvoukanálovém zapojení. Pak tu také mají být grafická jádra Radeon HD 8000, ovšem stále s architekturou VLIW4 a ne GCN - Graphics Core Next. Richland tak budou stejně jako Trinity představovat 2. generaci APU.

Očekávat můžeme označení Axx-6000, čili série A4 až A10 s číselným označením začínajícím na 6. Nejlepším modelem bude AMD A10-6800K umožňující snadné přetaktování CPU i GPU. Skládat se bude ze dvou modulů Piledriver a iGPU Radeon HD 8670D. Podrobnosti o samotných procesorech zatím nebyly zveřejněny. V závěsu bude A10-6700 s uzamčeným násobičem BClk a nižšími takty, ale stejným GPU.

Dále se objeví v nižší řadě A8-6600K a A8-6500 se čtyřmi CPU jádry a slabším GPU Radeon HD 8570D. Model 6600K bude mít dle svého označení násobiče otevřené, stejně jako model A6-6400K se dvěma procesorovými jádry (jedním modulem Piledriver) a opět slabším Radeonem HD 8470D. A nakonec to bude A4-6300 se dvěma jádry a Radeonem HD 8370D. Všechny modely série K budou mít TDP 100 W a ostatní 65 W.

Co se týče základních desek, pak Richland mají podporovat dnešní čipové sady A55, A75 a A85X, takže zapotřebí budou nejspíše pouze aktualizované BIOSy. Nicméně i tak AMD plánuje vypustit nové čipové sady, a to A88X s osmi SATA 6 Gbps, A78 se šesti a A68 pravděpodobně se čtyřmi takovými porty.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář