Nová Gigabyte Gaming 3 se ukazuje, čipset je zatím "tajný"

Nová Gigabyte Gaming 3 se ukazuje, čipset je zatím "tajný"
, , aktualita
Na internetu se objevila první fotografie, zatím poněkud neumně skloubená do podoby produktového obrázku s deskou, krabicí a logem G1 Gaming. Ukazuje novou desku Gigabyte řady Gaming, která dostala označení 3. Půjde tedy o spíše levnější model.
K oblíbeným
reklama
Na obrázku tedy celkové označení desky není, ale není těžké si domyslet, že půjde o model s chystanou čipovou sadou Intel Z170, takže jeho celkové označení bude GA-Z170X-Gaming 3. Na krabici se také ukazuje téma hry World of Tanks, takže lze předpokládat, že součástí této desky budou i nějaké kupóny na DLC (stáhnutelný obsah) pro tuto multiplayerovou hru.

Gigabyte se dokonce rozhodl dát logo World of Tanks i na chladič čipové sady, což je trošku překvapivé, takže snad bude speciální nabídka opravdu stát za to. Samotná deska nabízí celkem slušnou výbavu. Můžeme vidět sedmifázové napájení procesoru, čtyři sloty pro paměti DDR4 s podporou 64 GB paměti ve dvoukanálovém zapojení a také celkem tři dlouhé sloty PCI Express. Dva horní jsou verze 3.0 x16 (po zapojení si rozdělí 16 linek napůl s podporou 2-way NVIDIA SLI a AMD CrossFireX.) a pak tu je třetí rovněž verze 3.0 se čtyřmi linkami napojený na čipovou sadu. Ostatní tři jsou PCI Express 3.0 x1.

Pro zapojení moderních a rychlých SSD poslouží dva 32Gb/s sloty M.2 a pak tu jsou dokonce tři SATA Express 16 Gb/s, z nichž ale v dohledné době využijeme spíše jen šest SATA 6 Gbps. Mezi rozhraní USB mají patřit dva porty USB 3.1, z nichž alespoň jeden bude verze C a pak osm USB 3.0. Polovina jich bude na headerech a polovina na zadním panelu.

Pak můžeme zmínit audio řešení AMP-UP s kodekem se 115dBA odstupem signálu od šumu, což ukazuje na Realtek ALC1150. Ethernet obslouží starý známý Killer E2200, pak tu máme obrazové výstupy D-Sub, DVI a HDMI, které tedy na herním PC moc nevyužijeme, funkci TurboOverclock+ pro automatické přetaktování se zajištěním stability systému a také dvojitý BIOS.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů