www.svethardware.cz
>
>

Nová hudební alba na Spotify možná budou jen pro platící

Nová hudební alba na Spotify možná budou jen pro platící
, , aktualita
Hudební vydavatelství nemají streamovací služby zrovna moc ráda a bezplatný plán u Spotify je dlouhodobým trnem v oku. Nyní to vypadá, že nová alba a písně budou možná k dispozici jen pro platící uživatele.reklama
Bezplatný plán Spotify je něco, co uživatelé navzdory reklamám milují, ale hudební vydavatelství ho přímo nenávidí. A poněvadž licenční dohody mezi Spotify a vydavatelstvími budou v několika případech brzy končit, není divu, že opět probíhají nejrůznější jednání. I když zatím není nic jasné, vypadá to, že v blízké budoucnosti Spotify změní politiku a platící uživatelé budou mít výhodu v širší nabídce titulů než ti, kteří využívají bezplatnou verzi.


Spotify logo


Některá nová alba a písně by totiž po limitovanou dobu měla být k dispozici jen platícím uživatelům. Naopak pro starší alba by Spotify mělo nově platit nižší licenční poplatky. Otázkou je, zda tento krok nějak výrazněji zvýší počet platících uživatelů, kterých je v případě Spotify přes 50 milionů. Připomeňme, že konkurenční Apple Music má nyní přes 20 milionů. Kdy a zda vůbec dojde ke změně, ale zatím nevíme. Tento krok by ale také mohl pomoci vstupu Spotify na burzu.

Zdroj: cnet.com, techradar.com
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář