www.svethardware.cz
>
>

Nová hudební alba na Spotify možná budou jen pro platící

Nová hudební alba na Spotify možná budou jen pro platící
, , aktualita
Hudební vydavatelství nemají streamovací služby zrovna moc ráda a bezplatný plán u Spotify je dlouhodobým trnem v oku. Nyní to vypadá, že nová alba a písně budou možná k dispozici jen pro platící uživatele.reklama
Bezplatný plán Spotify je něco, co uživatelé navzdory reklamám milují, ale hudební vydavatelství ho přímo nenávidí. A poněvadž licenční dohody mezi Spotify a vydavatelstvími budou v několika případech brzy končit, není divu, že opět probíhají nejrůznější jednání. I když zatím není nic jasné, vypadá to, že v blízké budoucnosti Spotify změní politiku a platící uživatelé budou mít výhodu v širší nabídce titulů než ti, kteří využívají bezplatnou verzi.


Spotify logo


Některá nová alba a písně by totiž po limitovanou dobu měla být k dispozici jen platícím uživatelům. Naopak pro starší alba by Spotify mělo nově platit nižší licenční poplatky. Otázkou je, zda tento krok nějak výrazněji zvýší počet platících uživatelů, kterých je v případě Spotify přes 50 milionů. Připomeňme, že konkurenční Apple Music má nyní přes 20 milionů. Kdy a zda vůbec dojde ke změně, ale zatím nevíme. Tento krok by ale také mohl pomoci vstupu Spotify na burzu.

Zdroj: cnet.com, techradar.com
reklama
Nejnovější články
AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek