www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová myš od Xiaomi funguje bez drátů a stojí pár korun

Nová myš od Xiaomi funguje bez drátů a stojí pár korun
, , aktualita
Xiaomi rozšířilo svou nabídku počítačových periferií o Mi Wireless Mouse Lite. Tato bezdrátová myš využívá minimalistický design a nabídne pouze základní funkce, zato ale stojí v přepočtu jen něco přes stokorunu. 
K oblíbeným
reklama
Xiaomi si většinou spojujeme se smartphony, ale nabídka tohoto čínského výrobce se v minulých letech masivně rozšířila. Výjimkou proto nejsou ani počítačové periferie včetně myší a klávesnic. Nejnovějším přírůstkem se stala Mi Wireless Mouse Lite, která nenadchne svým designem ani funkcemi, ale její hlavní zbraní proti konkurenci bude cena. Novinka vychází z již delší dobu prodávaného modelu Mi Wireless Mouse, který se okrajově dostal i na český trh.
 
Myš se vyznačuje velmi minimalistickým designem, který dobře zapadne do jakéhokoliv prostředí. Symetrické provedení umožní stejně pohodlné použití pravákům i levákům. Tělo myši je celé z tmavého matného plastu, který by měl být odolný proti běžnému opotřebení. Do spodní části výrobce přidal footpady z teflonu pro snadný pohyb po podložce. Rozměry 113 x 60 x 36 mm jsou ideální pro menší až střední dlaně.
 
 
Kromě levého a pravého tlačítka je k dispozici ještě rolovací kolečko, ale žádné další ovládací prvky nečekejte. Bez baterie myš váží jen 60 g, což znamená menší námahu ruky i snadnější cestování. Na trhu ovšem naleznete mnohem vybavenější herní myši s nižší hmotností, i když jejich cena bývá nesrovnatelně vyšší. K napájení slouží jedna tužková baterie typu AAA. K dispozici je automatický režim spánku, který snižuje spotřebu v případě, že byste myš zapomněli vypnout pomocí tlačítka ve spodní části.
 
Zatímco Mi Wireless Mouse nabízí možnost volby mezi dvěma způsoby komunikace, „odlehčená“ verze s přídomkem Lite funguje pouze v pásmu 2,4 GHz. Na Bluetooth tedy zapomeňte. Místo toho budete potřebovat miniaturní bezdrátový přijímač, který se připojuje do portu USB Type-A v počítači. Pokud tento USB přijímač není používán, můžete jej uložit do otvoru ve spodní části myši, abyste zamezili jeho ztrátě. Myš je určena především pro běžné činnosti a kancelářskou práci, proto využívá optický snímač s rozlišením 1 000 DPI.
Xiaomi Mi Wireless Mouse Lite se začíná prodávat na čínském trhu, kde byla cena stanovena na 39 juanů, v přepočtu 130 Kč bez DPH. V rámci čínského nákupního svátku Singles 'Day, který připadá na 11. listopadu, dokonce bude myš k dispozici za pouhých 29 juanů, tedy méně než stokorunu. Oficiální dostupnost na mezinárodních trzích prozatím nebyla potvrzena, ale zcela jistě bude možné produkt objednat i do Evropy prostřednictvím různých čínských e-shopů, i když pochopitelně s přirážkou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DDR5-8888 CL88-88-88-88: nový rekord pamětí G.Skill na desce Asus DDR5-8888 CL88-88-88-88: nový rekord pamětí G.Skill na desce Asus
Nezahráváme si tu s jistou symbolikou, ale jen uvádíme výsledek taktovacího pokusu, kterou předvedl overclocker ve jménu společnosti G.Skill. Využil k tomu samozřejmě její pamětí DDR5, a to na desce Asus. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek
Loni jsme se několikrát otřeli o téma nedostatku materiálu zvaného ABF. Jde o zkratku pro Ajinomoto Build-up Film, nezbytnou věc používanou pro pouzdření počítačových čipů, která stála a stále ještě stojí i za nedostatkem GPU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta
Společnost Meta (býv. Facebook) se rozhodla nechat si postavit nový superpočítač učený se zaměřením na umělou inteligenci. Hlavní úlohu tak v něm budou hrát tisíce akcelerátorů NVIDIA A100 generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova
Tchaj-wan se snaží bojovat proti nové vlně nákazy covidem-19, který přinesla mutace omikron a my se dozvídáme, že už tak na doraz vytížené firmy TSMC a UMC se rozhodly nařídit svým zaměstnancům práci z domova.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV
Solid-state akumulátory by měly přinést výrazně vyšší bezpečnost i další jiné vlastnosti. Prozatím jsou ale zpravidla v laboratořích nebo testovacích prototypech. Takto do čínských ulic vyjelo 50 elektromobilů s testovacími vzorky baterií.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů