www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová preview verze Skype Translatoru přidává čínštinu a italštinu

Nová preview verze Skype Translatoru přidává čínštinu a italštinu
, , aktualita
Ve Windows Store je k dispozici nová preview verze Skype Translatoru. Na podporu češtiny můžete rovnou zapomenout, takže tenhle článek berte jen jako pozvánku do budoucnosti. A ta vypadá v podání Microsoftu docela zajímavě.
K oblíbeným
reklama
Skype Translator je speciální rozšíření oblíbené komunikační aplikace Skype. Umožňuje komunikovat prostřednictvím Skypu osobám, které nemají žádný společný jazyk – tj. jazyk, kterému by rozuměly obě dohromady. Konverzace tedy probíhá ve dvou různých jazycích s tím, že překlad zajišťuje téměř v reálném čase právě Skype Translator.


Skype Translator


Translator funguje při videohovoru či normálním hovoru ve Skypu tak, že buď provádí hlasový překlad, nebo ho zobrazuje v podobě textu. Případně může dělat obojí zároveň. Pokud ve Skypu preferujete instant messaging, Translator si samozřejmě poradí i s psaným textem. Základem aplikace jsou pochopitelně slovníky, rozpoznávání hlasu (vstup), syntéza hlasu (výstup), důležité jsou prvky umělé inteligence (neuronální sítě) zajišťující pochopení jazyka a bude tam zřejmě ještě pár dalších „vychytávek“.


Skype Translator


Původní verze podporovala u překladu hlasu jen angličtinu (pochopitelně) a španělštinu (rovněž pochopitelně). Obě řeči jsou na pro Translator prioritním severoamerickém trhu dominantní. Nová verze přidává mandarínskou čínštinu a italštinu. Další řeči mají postupně následovat. Kdy se dočkáme my s češtinou, nebylo oznámeno, ale přílišný optimismus asi nebude na místě. Je to ostatně podobné jako s Cortanou. Co je týče psaných instantních zpráv, tak Translator zvládá už čtyřicet jazyků.

Když už jsme zmínili Cortanu, tak by bylo zajímavé vědět, jestli se Skype Translatorem nesdílejí některé prvky. Obě pracují s hlasem a obě mu do nějaké míry i rozumí. A ovládání počítače hlasem, respektive porozumění mluvenému slovu se možná časem stane natolik normálním, že se tahle funkcionalita přestěhuje rovnou do operačního systému. Mimochodem Skype Translator sdílí některé prvky s Bing Translatorem.


Skype logo


Zajímavé ohledně ambic Microsoftu se Skype Translatorem je to, že to, že ho ve svém e-mailu ke čtyřicátému výročí společnosti výslovně zmínil Bill Gates: „Zabýváme se každým aspektem moderních počítačových technologií a máme nejhlubší oddanost výzkumu v odvětví… Výsledek je patrný v produktech, jako jsou Cortana, Skype Translator a HoloLens. To jsou jen některé z mnoha inovací, které jsou na cestě…“

Takže společnost si s aplikací zřejmě docela věří a současně na ni také dost spoléhá. Otázkou rovněž je, jestli ostrá verze bude stále zdarma. Už s ohledem na vývoj, který určitě nebyl levný. A všechno Microsoft zadarmo rozdávat nemůže.

Zdroj: Windows IT Pro, Wired
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek