www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová SSD Crucial M500 už proudí na trh

Nová SSD Crucial M500 už proudí na trh
, , aktualita
Společnost Crucial začala na trh dodávat svou novou širokou rodinu SSD určených pro běžné spotřebitele. Ta se skládá ze tří řad, a to jednak klasických 2,5" SSD s výškou 7 mm a rozhraním SATA 6 Gbps, pak tu jsou modely s rozhraním mSATA...
K oblíbeným
reklama
Společnost Crucial začala na trh dodávat svou novou širokou rodinu SSD určených pro běžné spotřebitele. Ta se skládá ze tří řad, a to jednak klasických 2,5" SSD s výškou 7 mm a rozhraním SATA 6 Gbps, pak tu jsou modely s rozhraním mSATA a nakonec také formát NGFF M.2.

Všechny nové modely mají společného to, že jsou založeny na 20nm čipech MLC NAND Flash a kontrolerech Marvell pro rozhraní SATA 6 Gbps. Všechny tři řady také nabídnou kapacity 120 GB, 240 GB a 480 GB, přičemž 2,5" Crucial M500 budou k dispozici také v kapacitě 960 GB.

Co se týče výkonu, pak z hlediska sekvenčních operací nepůjde o to nejlepší na trhu. Všechny verze mají stejné sekvenční čtení 500 MB/s, ovšem sekvenční zápis je u 120 a 240GB modelů jen 130 MB/s a 250 MB/s, přičemž u 480 a 960GB verzí dosáhne svého maxima na 400 MB/s.

Další informace hovoří o tříleté limitované záruce, hodnotě MTBF 1,2 milionu hodin, přičemž hodnota TBW (Total Bytes Written) značící maximální objem zapsaných dat za celou dobu životnosti je 72 TB. Samozřejmostí je podpora TRIM, NCQ a S.M.A.R.T. Ceny 120GB, 240GB, 480GB a 960GB modelů byly stanoveny na 130, 220, 400 a 600 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře