Nová základní deska Micro-ATX pro LGA 1155 od Gigabyte

Nová základní deska Micro-ATX pro LGA 1155 od Gigabyte
, , aktualita
Společnost Gigabyte se rozhodla obohatit svou nabídku základních desek formátu Micro-ATX o nový model GA-H61M-USB3-B3 revize 2.0. Ten je určen pro procesory Intel do socketu LGA1155, tedy Sandy Bridge i budoucí Ivy Bridge - to díky využité...
K oblíbeným
reklama
Společnost Gigabyte se rozhodla obohatit svou nabídku základních desek formátu Micro-ATX o nový model GA-H61M-USB3-B3 revize 2.0. Ten je určen pro procesory Intel do socketu LGA1155, tedy Sandy Bridge i budoucí Ivy Bridge - to díky využité čipové sadě Intel H61 a poprvé se o ní její výrobce zmínil již v létě.

Jedná se tedy spíše o low-endovou základní desku, která nabídne dodatečné kontrolery pro SATA 6 Gbps a USB 3.0, ale také 6fázové napájení VRM (VRD12). Obsahuje také pouze dva sloty pro paměti DDR3-1333 MHz, jeden slot PCI Express 2.0 x16, jeden PCI a dva PCI Express 2.0 x1.

Čipová sada Intel H61 dodá konektivitu pro porty SATA 3 Gnps a o další dva SATA 6 Gbps se postará čip Marvell 88SE9172 s podporou RAID 0/1. Dva USB 3.0 na zadním panelu obslouží kontroler Etron EJ168, pro gigabitový Ethernet se využije Atheros AR8151 a jako audio kodek se zase uplatní Realtek ALC889 HD pro až 6 kanálů. Mezi další rozhraní se zařadí DVI, HDMI, D-Sub a pak samozřejmě nebudou chybět USB 2.0. Nakonec můžeme zmínit AwardBIOS s technologií HybridEFI, která umožní bootovat z jednotek o vyšší kapacitě než 2 TB.

Dle výbavy je tedy jasné, že půjde o levnější základní desku, ovšem její cena uvedena nebyla.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková