reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové 15" LCD monitory - ADI MicroScan i600/i610/i612

21.8.2000, Petr Klabazňa, zpráva
Nové 15" LCD monitory - ADI MicroScan i600/i610/i612
Co si takhle místo repliky pověsit na stěnu rovnou monitor ?
Nově ohlášené Monitory od ADI Vám zcela určitě na pracovním stole zavazet nebudou ! Přibližně těmito slovy (v tomto duchu) byly představeny LCD monitory ADI MicroScan i600/i610/i612. Jedná se o ploché TFT LCD displeje určené - především svým designem - pro SoHo (i domácí použití).

Série monitorů ADI MicroScan I je určena uživatelům v bankovnictví, programátorům, ale i např. grafickým/CAD designérům, zkrátka všem, kteří si kladou vysoké nároky na kvalitu zobrazení.

Kromě vylepšených parametrů je série ADI MicroScan I navržena tak, aby nabídla široké možnosti pro uživatele z hlediska nastavení displeje. Snadná změna z landscape na portrait umožní lépe pracovat nejen s obrázky ale také s textem. Všechny modely série ADI MicroScan I plně podporují VESA standard. Pro uživatele, kterým by nový monitor přeci jen zavazel na stole, je možné umístet jej na stěnu (a to při zachování všech důležitých funkcí, které monitor nabízí).

Je vidět, že se trh s LCD monitory rozvíjí v závislosti od uživatelů. Dále také nabízí možnosti, které usnadňují nebo nějakým jiným způsobem zpříjemňují práci s nimi. Věřme jen, že tento trend bude pokračovat. Neboť pokud porovnáme klasické CRT monitory s LCD, potom nám vychází nulová radiace, menší příkon, odstranění zkreslení/deformace obrazu a také poskytují pro oči vhodnější prostředí (významné zvláště při delší práci).

Specifikace ADI MicroScan i600/i610/i612:
Série MicroScan I obsahuje tři modelech i600, i610 a i612, což zaručuje oslovení širokého okruhu uživatelů. LCD panel je tvořen aktivním TFT displejem s non-glare povrchem. Parametrem, kterým se série ADI MicroScan I může zcela určitě pyšnit jsou velké úhly pohledu - dosahují až 160 a to jak v horizontálním, tak i ve vertikálním směru.
Maximální rozlišení, které lze z displeje vyždímat je standardu XGA, tedy 1024 x 768 při pravých barvách (16.7 M barev).
Výrobce nezapomíná ani na multimedia - displeje obsahuji mikrofon i reproduktory (2 x 1.5 W).
Z dalších významnějších vlastností je to kontrastní poměr 300 : 1 a dále také certifikace pro EPA/Energy Star a TCO99.

Ačkoli na americkém serveru firmy ADI není ještě v tuto chvíli podrobná specifikace, je zde již na novou sérii MicroScan I vytvořeno místo. Nové monitory budou brzy k dispozici pro distribuci - koncem letošního srpna.


Zdroj CoolInfo
reklama