www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové desky s Intel 500 Series se mohou objevit už na začátku roku

Nové desky s Intel 500 Series se mohou objevit už na začátku roku
, , aktualita
Dle čínského zdroje by měl Intel představit své desky s čipovými sadami série 500 už v den, kdy proběhne tisková konference na virtuálním CES 2021. To by tak znamenalo, že tyto desky budou uvedeny už 11. ledna.
K oblíbeným
reklama
Zatím jde pouze o fámy, které však mohou mít skutečně reálný základ. Intel pochopitelně bude chtít vyslat na trh procesory Rocket Lake-S co nejdříve, neboť ještě v příštím roce je mají dle jeho vlastního slibu následovat Alder Lake-S, takže ať budou poslední 14nm desktopová CPU jakákoliv, bude vhodné, aby se na trhu dokázala alespoň ohřát, než budou nahrazena. 
 
Dále můžeme počítat s tím, že série Intel 500 Series pro LGA 1200 bude v podstatě jen přeznačená série 400. Ta už sama nese podporu sběrnice PCIe 4.0, stejně jako řada již dnes prodávaných desek a čekalo se pouze na vhodné procesory. Nelze tak počítat s tím, že čipové sady Z590, B560 a H510 se budou od dnešních Z490 a dalších nějak výrazně lišit, pokud vůbec nějak. Ostatně i nadále budou kompatibilní i s 10. sérií, čili Comet Lake-S. 
 
 
Z toho nám vychází, že nové desky s 500 Series skutečně mohou být připraveny tak brzy a asi není důvod, proč jejich uvedení na trh zdržovat. Ostatně Intel je zatím může právě jen představit a začátek prodeje naplánovat třeba na únor, kdy už se budou na trh pomalu chystat i procesory Rocket Lake-S, protože bez nich nebude mít koupě nové desky valný smysl. 
 
Dle stejného zdroje však Intel ještě nestanovil pevné datum pro představení procesorů Rocket Lake-S, které se na trh nemusí dostat až v březnu, ale už na konci února. Intel sám dříve potvrdil, že to bude v průběhu prvního kvartálu a spíše v jeho závěru. 
 
Zatím tak budeme s opatrností uvažovat o tom, že celá desktopová platforma s Core 11. generace se možná dostane na trh o něco dříve, než se očekávalo. Intel by měl připravit Rocket Lake-S s takty, které se víceméně vyrovnají procesorům Comet Lake-S, čili s maximálním turbem až 5,3 GHz a s turbem všech jader asi 4,6 či 4,7 GHz. Rozdíl bude hlavně v tom, že nové procesory budou mít už výrazně vyšší výkon na takt, než jaký poskytovaly deriváty Skylake. Na druhou stranu nabídnou maximálně osm jader, čili vícevláknový výkon zůstane přinejlepším stejný. Tak alespoň vypadají naše předpoklady.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala