www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové detaily o Intel Skylake-S: až 95W odemčené procesory

Nové detaily o Intel Skylake-S: až 95W odemčené procesory
, , aktualita
Čínský zpravodajský server zveřejnil nové informace o očekávaných procesorech Intel Skylake-S, které budou hlavní desktopovou novinkou Intelu pro tento rok. V novém seznamu je celkem deset modelů, a to i s TDP 95 W.
K oblíbeným
reklama
Přes Skylake-S nás čekají ještě desktopové procesory Broadwell, ovšem těch má být pouze pár a na trhu nemají nahradit, ale spíše jen doplnit existující modely Haswell. Skylake-S ale bude opravdová nová generace, přičemž zajímavé je především to, že odemčené modely s označením K mají mít TDP 95 W. Dnešní odemčené desktopové Haswell mají přitom TDP maximálně 88 W, a to jsou vyráběny 22nm a ne 14nm procesem, který přináší pokrok také v efektivitě, čili poměru výkonu a spotřeby. Intel se tedy nevydal pouze cestou snižování spotřeby, takže můžeme od Skylake-S očekávat podstatně vyšší výkon?

Dle serveru BenchLife.info a jeho informací to není vůbec zřejmé a vypadá to, že pokud nedojde k výraznému zvýšení výkonu na takt, pak by nové Skylake neměly být z hlediska procesorového výkonu výrazně rychlejší než Haswell. Však nejvýkonnější model Core i7-6700K má pracovat na 4 až 4,2 GHz, zatímco dnes prodávaný Core i7-4790K má takty 4 až 4,4 GHz, tedy ještě lepší, přičemž zůstává počet čtyř jader, podpora Hyperthreadingu a 8 MB L3 cache. Přibyla ale podpora pamětí DDR4-2133 MHz a co tabulka vůbec nezmiňuje, jsou použitá grafická jádra. Ta by měla být rychlejší než v případě procesorů Haswell, ovšem u procesoru jako Core i7-6700K to může být většině uživatelů zcela jedno, neboť lze předpokládat, že využijí samostatnou grafickou kartu.

Tyto informace tedy nejsou příliš povzbudivé, ovšem Skylake by měly přinést oproti dvojici Haswell a Broadwell větší změny v architektuře, takže nakonec uvidíme až po jejich představení a otestování, kam se výkon opravdu posunul. Krom odemčeného Core i7 tu bude ještě další odemčený kousek, a to Core i5-6600K s taktem 3,5 až 3,9 GHz, 6 MB cache a bez Hyperthreadingu, což je tedy jasný nástupce pro Core i5-4690K.

Následují čtyři klasické modely s TDP 65 W, které se tedy od generace Haswell nezměnilo, a to v široké nabídce taktů od 2,7 až po 4 GHz. Následně tu máme další čtyři procesory v podobě úsporných 35W modelů T, přičemž nejvýkonnější Core i7-6700T má takty 2,8 až 3,6 GHz, 8 MB cache a Hyperthreading. Z aktuální generace mu nejlépe odpovídá model Core i7-4785T s takty 2,2 až 3,2 GHz, čili tady už můžeme pozorovat výrazné zlepšení i v taktovací frekvenci.

Nové procesory Skylake-S by měly být oficiálně představeny na Intel Developer Forum (IDF) 2015, které začne 15. srpna. Již na Computexu na začátku června by pak měly být k vidění první desky se socketem LGA 1151 a novými čipovými sadami Intel 100 Series.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy
Dávno už tolik neřešíme nové verze Windows 10 a někteří se jich možná spíše děsí a vyhýbají se jim. Rozhodně ale je třeba upozornit na to, že Windows 10 November 2019 už je tu pro Insidery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer
Několik let zpoždění měl satelit ICON (Ionospheric Connection Explorer) americké NASA. Nemohl za to přitom vývoj tohoto satelitu, jak by se dalo odhadovat, ale rakety Pegasus XL společnosti Northrop Grumman. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip
Kauza s firmou SuperMicro, jejíž hardware měl být dle Bloombergu kompromitován, pomalu utichla, ovšem nyní může tyto vody opět jednou rozvířit bezpečnostní výzkumník Monta Elkins. Tomu se podařilo hardwarově napíchnout firewall Cisco ASA 5505.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily
Aktualizace na novou verzi operačního systému často přináší nějaké problémy. U Windows 10 jde už o evergreen, své si ale užívají i uživatelé Apple macOS 10.15 Catalina. Problémy dělá ukončení 32bitové podpory i mazání e-mailů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře