www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové detaily o Intel Skylake-S: až 95W odemčené procesory

Nové detaily o Intel Skylake-S: až 95W odemčené procesory
, , aktualita
Čínský zpravodajský server zveřejnil nové informace o očekávaných procesorech Intel Skylake-S, které budou hlavní desktopovou novinkou Intelu pro tento rok. V novém seznamu je celkem deset modelů, a to i s TDP 95 W.
K oblíbeným
reklama
Přes Skylake-S nás čekají ještě desktopové procesory Broadwell, ovšem těch má být pouze pár a na trhu nemají nahradit, ale spíše jen doplnit existující modely Haswell. Skylake-S ale bude opravdová nová generace, přičemž zajímavé je především to, že odemčené modely s označením K mají mít TDP 95 W. Dnešní odemčené desktopové Haswell mají přitom TDP maximálně 88 W, a to jsou vyráběny 22nm a ne 14nm procesem, který přináší pokrok také v efektivitě, čili poměru výkonu a spotřeby. Intel se tedy nevydal pouze cestou snižování spotřeby, takže můžeme od Skylake-S očekávat podstatně vyšší výkon?

Dle serveru BenchLife.info a jeho informací to není vůbec zřejmé a vypadá to, že pokud nedojde k výraznému zvýšení výkonu na takt, pak by nové Skylake neměly být z hlediska procesorového výkonu výrazně rychlejší než Haswell. Však nejvýkonnější model Core i7-6700K má pracovat na 4 až 4,2 GHz, zatímco dnes prodávaný Core i7-4790K má takty 4 až 4,4 GHz, tedy ještě lepší, přičemž zůstává počet čtyř jader, podpora Hyperthreadingu a 8 MB L3 cache. Přibyla ale podpora pamětí DDR4-2133 MHz a co tabulka vůbec nezmiňuje, jsou použitá grafická jádra. Ta by měla být rychlejší než v případě procesorů Haswell, ovšem u procesoru jako Core i7-6700K to může být většině uživatelů zcela jedno, neboť lze předpokládat, že využijí samostatnou grafickou kartu.

Tyto informace tedy nejsou příliš povzbudivé, ovšem Skylake by měly přinést oproti dvojici Haswell a Broadwell větší změny v architektuře, takže nakonec uvidíme až po jejich představení a otestování, kam se výkon opravdu posunul. Krom odemčeného Core i7 tu bude ještě další odemčený kousek, a to Core i5-6600K s taktem 3,5 až 3,9 GHz, 6 MB cache a bez Hyperthreadingu, což je tedy jasný nástupce pro Core i5-4690K.

Následují čtyři klasické modely s TDP 65 W, které se tedy od generace Haswell nezměnilo, a to v široké nabídce taktů od 2,7 až po 4 GHz. Následně tu máme další čtyři procesory v podobě úsporných 35W modelů T, přičemž nejvýkonnější Core i7-6700T má takty 2,8 až 3,6 GHz, 8 MB cache a Hyperthreading. Z aktuální generace mu nejlépe odpovídá model Core i7-4785T s takty 2,2 až 3,2 GHz, čili tady už můžeme pozorovat výrazné zlepšení i v taktovací frekvenci.

Nové procesory Skylake-S by měly být oficiálně představeny na Intel Developer Forum (IDF) 2015, které začne 15. srpna. Již na Computexu na začátku června by pak měly být k vidění první desky se socketem LGA 1151 a novými čipovými sadami Intel 100 Series.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů