www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové detaily o Intel Skylake-S: až 95W odemčené procesory

Nové detaily o Intel Skylake-S: až 95W odemčené procesory
, , aktualita
Čínský zpravodajský server zveřejnil nové informace o očekávaných procesorech Intel Skylake-S, které budou hlavní desktopovou novinkou Intelu pro tento rok. V novém seznamu je celkem deset modelů, a to i s TDP 95 W.
K oblíbeným
reklama
Přes Skylake-S nás čekají ještě desktopové procesory Broadwell, ovšem těch má být pouze pár a na trhu nemají nahradit, ale spíše jen doplnit existující modely Haswell. Skylake-S ale bude opravdová nová generace, přičemž zajímavé je především to, že odemčené modely s označením K mají mít TDP 95 W. Dnešní odemčené desktopové Haswell mají přitom TDP maximálně 88 W, a to jsou vyráběny 22nm a ne 14nm procesem, který přináší pokrok také v efektivitě, čili poměru výkonu a spotřeby. Intel se tedy nevydal pouze cestou snižování spotřeby, takže můžeme od Skylake-S očekávat podstatně vyšší výkon?

Dle serveru BenchLife.info a jeho informací to není vůbec zřejmé a vypadá to, že pokud nedojde k výraznému zvýšení výkonu na takt, pak by nové Skylake neměly být z hlediska procesorového výkonu výrazně rychlejší než Haswell. Však nejvýkonnější model Core i7-6700K má pracovat na 4 až 4,2 GHz, zatímco dnes prodávaný Core i7-4790K má takty 4 až 4,4 GHz, tedy ještě lepší, přičemž zůstává počet čtyř jader, podpora Hyperthreadingu a 8 MB L3 cache. Přibyla ale podpora pamětí DDR4-2133 MHz a co tabulka vůbec nezmiňuje, jsou použitá grafická jádra. Ta by měla být rychlejší než v případě procesorů Haswell, ovšem u procesoru jako Core i7-6700K to může být většině uživatelů zcela jedno, neboť lze předpokládat, že využijí samostatnou grafickou kartu.

Tyto informace tedy nejsou příliš povzbudivé, ovšem Skylake by měly přinést oproti dvojici Haswell a Broadwell větší změny v architektuře, takže nakonec uvidíme až po jejich představení a otestování, kam se výkon opravdu posunul. Krom odemčeného Core i7 tu bude ještě další odemčený kousek, a to Core i5-6600K s taktem 3,5 až 3,9 GHz, 6 MB cache a bez Hyperthreadingu, což je tedy jasný nástupce pro Core i5-4690K.

Následují čtyři klasické modely s TDP 65 W, které se tedy od generace Haswell nezměnilo, a to v široké nabídce taktů od 2,7 až po 4 GHz. Následně tu máme další čtyři procesory v podobě úsporných 35W modelů T, přičemž nejvýkonnější Core i7-6700T má takty 2,8 až 3,6 GHz, 8 MB cache a Hyperthreading. Z aktuální generace mu nejlépe odpovídá model Core i7-4785T s takty 2,2 až 3,2 GHz, čili tady už můžeme pozorovat výrazné zlepšení i v taktovací frekvenci.

Nové procesory Skylake-S by měly být oficiálně představeny na Intel Developer Forum (IDF) 2015, které začne 15. srpna. Již na Computexu na začátku června by pak měly být k vidění první desky se socketem LGA 1151 a novými čipovými sadami Intel 100 Series.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Turecko má bojový dron Songar s kulometem Turecko má bojový dron Songar s kulometem
Turecko vyvinulo nový armádní dron Songar, který dokáže plnit nejen průzkumné funkce, ale i bojové. Je totiž vybaven kulometem, který dokáže vystřelit až 200 dávek nábojů. Navíc má být velmi přesný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře