reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové displeje pro MacBook Pro mohou být dvakrát dražší

20.5.2012, Jan Vítek, aktualita
Nové displeje pro MacBook Pro mohou být dvakrát dražší
Uživatelé notebooků, ale i desktopových počítačů po tom volají již dlouho. Chtějí mít možnost lepšího výběru mezi LCD monitory a notebooky, které nabídnou vyšší rozlišení. Ovšem dnes je tomu bohužel spíše naopak, protože dnes je u 15,6"...
Uživatelé notebooků, ale i desktopových počítačů po tom volají již dlouho. Chtějí mít možnost lepšího výběru mezi LCD monitory a notebooky, které nabídnou vyšší rozlišení. Ovšem dnes je tomu bohužel spíše naopak, protože dnes je u 15,6" notebooků standardem 1366 x 768 a i 27" LCD monitory mají běžně jen 1920 x 1080. To si osobně jako majitel 20" monitoru s rozlišením 1600 x 1200 ani moc neumím představit jako vhodné pro práci.

Situace se však pomalu začíná měnit a je jen dobře, že iniciátorem se stala firma Apple, od níž ostatní často tak rádi opisují. Ta již dříve v tomto roce představila třetí iPad s rozlišením 2048 x 1536 na sotva desetipalcovém displeji řady Retina, což je rozlišení, které nám v PC světě nenabídnou ani velké monitory určené pro běžné uživatele. Jenomže v případě nových iPadu se Apple rozhodl ono cca 30USD navýšení vzít na sebe a prodávat je za stejné startovací ceny jako iPad 2.

To už asi u nových MacBooků neprojde, neboť v porovnání s dnešními 13,3" displeji za cenu 69 USD mají nové s rozlišením 2560 x 1600 stát nejméně 134 USD. V případě 15,4" MacBook Pro to bude 68 USD u starého a 160 USD u nového s rozlišením 2880 x 1800. A to mají být jen náklady pro Apple.

Otázkou tedy je, zda nové MacBooky, pokud skutečně budou mít takové displeje, budou pro koncové uživatele výrazně dražší a zda to uživatelé budou ochotni akceptovat, když dostanou "pouze" vyšší rozlišení. Nebo snad Apple půjde jinou cestou a nechá nové displeje jako volitelnou výbavu za příplatek? Ostatně brzy uvidíme, jaké displeje Apple nakonec pro nové MacBooky připravil, neboť ty se mají objevit ještě v aktuálním kvartálu.

Zdroj: Nordichardware
reklama
reklama