reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nové Kingston DataTraveler USB flash disky s rozšířeným zabezpečením

, , aktualita
Nové Kingston DataTraveler USB flash disky s rozšířeným zabezpečením
Bezpečnost dat, která nosíte s sebou a která tak můžete kdykoliv snadno ztratit, se poslední dobou stává stále oblíbenějším tématem. Firma Kingston nyní představuje novou řadu flashdisků DataTraveler Secure a DataTraveler Secure: Privacy...
Nové Kingston DataTraveler USB flash disky s rozšířeným zabezpečením
Bezpečnost dat, která nosíte s sebou a která tak můžete kdykoliv snadno ztratit, se poslední dobou stává stále oblíbenějším tématem. Firma Kingston nyní představuje novou řadu flashdisků DataTraveler Secure a DataTraveler Secure: Privacy Edition, které se bezpečností zabývají ještě šířeji.


Obě verze jsou opatřeny titanovou povrchovou úpravou a obalem z nerezavějící oceli, což je činí vodotěsnými do metru a čtvrt. Normální Secure verze je vybavena 256-bit AES hardwarovým šifrováním, ale to by nijak nemělo mít vliv na přenosové rychlosti - je schopna zapisovat data 10MB/s a číst 24MB/s. Verze Privacy Edition obsahuje stejné AES šifrování a navíc tzv. "complex password protocol", jenž po deseti neúspěšných pokusech o uhodnutí hesla disk zamkne. Zpráva se však již nezmiňuje, jakým způsobem se disk opětovně zpřístupní. Disky Secure mají být již k dispozici ve velikostech od 512MB po 4GB za 33 - 244USD. Disky s přízviskem Privacy Edition přijdou na trh až počátkem příštího roku a jejich cena zatím není známa.

Zdroj: Engadget, PR Newswire
reklama
reklama
reklama