reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové MacBook Pro se vzhledově přiblíží k MacBook Air

23.2.2012, Jan Vítek, aktualita
Nové MacBook Pro se vzhledově přiblíží k MacBook Air
Později v tomto roce se máme dočkat nové generace mobilních počítačů MacBook Pro, které tvoří páteř této kategorie u společnosti Apple. Dle nejnovějších zpráv mají přitom tyto počítače více vypadat jako MacBook Air, což by znamenalo jejich...
Později v tomto roce se máme dočkat nové generace mobilních počítačů MacBook Pro, které tvoří páteř této kategorie u společnosti Apple. Dle nejnovějších zpráv mají přitom tyto počítače více vypadat jako MacBook Air, což by znamenalo jejich značné zeštíhlení a v tom můžeme vidět reakci na nastupující počítače Ultrabook, které prosazuje na trhu Intel.
ilustrační obrázek


Intel se také již chystá přijít na trh s novou generací procesorů Ivy Bridge, která nahradí současné Sandy Bridge. Přinést mají sice podobný výkon, ale díky pokročilejšímu výrobnímu procesu sníženou spotřebu energie, což je základním předpokladem pro to, aby se mohly využít i v tenkých noteboocích, jejichž chlazení nemůže být tak účinné.

Očekávat bychom tedy mohli minimálně srovnatelný výkon s dnes dostupnými MacBook Pro, přičemž Apple zde může využít své zkušenosti získané výrobou modelu Air, který byl ve své době pro výrobce PC notebooků z hlediska rozměrů nedostižný. V základní výbavě ale již nebudou optické mechaniky ani pevné disky, které nahradí SSD v kombinaci s iCloud. K dispozici pak mají být klasické velikosti obrazovek, tedy i 15" a 17" verze.

Zdroj: techPowerUp
reklama