reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nové ovladače XGI Reactor Driver 1.09.60

, , aktualita
Nové ovladače XGI Reactor Driver 1.09.60
Grafické karty XGI bohužel žádnou velkou díru do světa neudělaly, vždyť u nás byly všehovšudy nabízeny snad jen měsíc, možná dva. Firma sice disponuje po stránce hardwarové poměrně slušnými kartami, byť dnes už zastarávají, obrovskou bolístkou...
Nové ovladače XGI Reactor Driver 1.09.60
Grafické karty XGI bohužel žádnou velkou díru do světa neudělaly, vždyť u nás byly všehovšudy nabízeny snad jen měsíc, možná dva. Firma sice disponuje po stránce hardwarové poměrně slušnými kartami, byť dnes už zastarávají, obrovskou bolístkou však byly ovladače.Ty způsobovaly, že spousta her se nerozjela vůbec, když už jely, tak grafické čipy většinou plácaly pixely na svá místa jen tak mimochodem a bylo jen pár her, ve kterých dokázaly grafické karty XGI ukázat, že hardware je vlastně docela v pořádku a chyba je někde jinde. Pokud totiž ovladače z nějakých nevysvětlitelných příčin běžely jak měly, podávaly karty XGI víceméně srovnatelné výkony s konkurenčními kartami ATi a nVidia.

Tuto situaci by měly napravit nové ovladače Reactor 1.09.60. Ty mají zvýšit nejen kompatibilitu s mnoha novým, ale i staršími hrami, ale také zvýšit výkon (což ostatně také není na škodu) a také byla vylepšena kvalita zobrazování, zejména kvalita videa.

Otázkou je, jak se ve skutečnosti nové ovladače povedly. Pokud aspoň z poloviny, jak tvrdí XGI, tak se můžeme těšit aspoň na trochu slušný výkon. Problémem teď bude pro změnu sehnat tyto grafické karty, poněvadž jejich nabídka v ČR je nulová a zatím nevypadá, že by se to mělo nějak radikálně změnit.

Jenže ATi se svou novou řadou X1300 a GeForce s modely 6200 a 6600 jsou na tom prostě lépe jak po technologické stránce, tak i po stránce ovladačů a high-end modely XGI se dnes přesunuly do pouhého low-endu. V této kategorii by XGI mohlo kartami trošku zamíchat, ale na víc zatím nemá, bohužel.

Zdroj: www.guru3d.com
reklama
reklama
reklama