www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové procesory AMD Llano v detailech

Nové procesory AMD Llano v detailech
, , aktualita
Že si společnost AMD na tento měsís nachystala představení nových procesorů, o tom již nějakou dobu víme, ale dnes již je také jasné, že oproti původním informacím nepůjde o Zambezi (Bulldozer), ale o sérii A, tedy procesory Llano s čipy...
K oblíbeným
reklama
Že si společnost AMD na tento měsís nachystala představení nových procesorů, o tom již nějakou dobu víme, ale dnes již je také jasné, že oproti původním informacím nepůjde o Zambezi (Bulldozer), ale o sérii A, tedy procesory Llano s čipy Fusion. A právě jejich podrobné specifikace nyní vypluly na povrch. Jedná se o 32nm modely určené pro zcela nové čipové sady FM1, k nimž také budou pochopitelně zapotřebí nové základní desky. A vedle nich se představí také modely z E-Series.Všechny nové modely ze série A mají čtyři jádra, tedy až na jeden (A4-3400) se dvěma. Nejlepším se pak stal A8-3850 pracující na frekvenci 2,9 GHz se 4 MB L2 cache, jenž bude nést také čip Radeon HD 6550D se 400 Stream procesory na 600 MHz. Podporováno bude samozřejmě i API DirectX 11 a paměti DDR3-1866 MHz. Za to si procesor vezme v maximu 100 W.

Pak tu máme A8-3800, jehož grafické možnosti zůstaly stejné, ovšem takt jádra se snížil na 2,4 GHz (2,7 GHz s pomocí Turbo Core), což jej umožnilo zařadit mezi 65W procesory. Pak už je tu A6-3650 s trošku podivnými údaji. Pracuje totiž na 2,6 GHz bez Turbo Core a jeho Radeon HD 6530D má pouze 320 Stream procesorů na 443 MHz, a přesto má být jeho spotřeba stejně jako u podstatně výkonnějšího A8-3850 až 100 W. Alternativou k němu je A6-3600, jenž má opět stejný grafický čip, ale 2,1GHz procesor s Turbo Core až 2,4 GHz. Nejslabším tak zůstal dvoujádrový A4-3400 na 2,7 GHz s 1MB L2 cache, jádrem HD 6410D (160 Stream procesorů na 600 MHz) a paměťmi DDR3-1600 MHz.

Procesory E-Series budou určeny do méně výkonných procesorů, kde budou potřebovat mezi 18 - 65 W a nabídnou 2 a v ojedinělém případě 1 jádro na frekvencích 1,3 až 2,4 GHz a stejně velké rozdíly existují i u dalších specifikacích. Tyto modely se postaví po bok již hojně využívaného AMD E-350 "Zacate", který si prorazil cestu do řady netbooků, notebooků i desktopů (či nettopů).

Nicméně A-Series mají oficiálně přijít na trh již tento týden, zatímco na nové E-Series si asi počkáme déle.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek