www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové Xbox budou nedostatkové i v příštím roce, překupníci cítí příležitost

Nové Xbox budou nedostatkové i v příštím roce, překupníci cítí příležitost
, , aktualita
Nejen TSMC by muselo být nafukovací, aby uspokojilo počáteční velký zájem o nový PC či herní hardware. To dopadne také na ty zákazníky, kteří by si chtěli v dohledné době pořídit nový Xbox (samozřejmě vedle PS5). 
K oblíbeným
reklama
Phil Spencer, šéf xboxové divize Microsoftu, už stačil varovat veřejnost, že nedostatek konzolí Xbox Series X a Series S na trhu nebude jen krátkodobý, ale bude zasahovat do značné části příštího roku. Po něm pak i jeho CFO Tim Stuart potvrdil, že poptávka bude značně převyšovat nabídku přinejmenším do dubna 2021, než se tyto obě veličiny vyrovnají. To tak dává příležitost scalperům, kteří se snaží dostat k co možná nejvíce kusům nového hardwaru co možná nejdříve, aby ho pak mohli za zvýšené ceny přeprodávat v bazarech.
 
Možnost se obohatit však asi vycítili i ti, kteří by si svůj nový Xbox i koupili, ale jsou ochotni si na něj počkat, pokud se jim podaří svou potvrzenou předobjednávku prodat. A jak ukazuje obrázek dole, vzhledem k až nesmyslným cenám se tomu moc nelze divit. 
 
 
Na eBayi se tak objevují velice zajímavé nabídky, respektive nabídky, nad nimiž je možné se leda podivit, než aby se o nich dalo uvažovat. Ale pokud někdo nemá hluboko do kapsy a nový Xbox skutečně chce, má možnost jej získat. 
 
Letošní podzim se tak může zapsat do povědomí jako období, v němž se objevila celá řada nového PC/herního hardwaru, k němuž však nebylo a nebude jednoduché se dostat. Ve výčtu máme grafiky GeForce RTX 3000, procesory Ryzen 5000, grafiky Radeon RX 6000, Xbox Series X/S a PlayStation 5. A až na nové GeForce jde ve všech případech o produkty založené na 7nm čipech vyráběných firmou TSMC a právě v tom bude zakopaný pes, nehledě na to, že ani NVIDIA se Samsungem nástup nových GeForce moc nezvládli. 
 
Do toho pak vstupuje fenomén scalpingu, který se letos projevil v nebývalé míře a zvláště na západních trzích se využívají boti k tomu, aby pro překupníky ukořistili veškeré zmíněné nové grafiky, procesory či konzole, a to hned jak se objeví v nabídce. Běžný zákazník tak nemá moc šancí se k novému hardwaru dostat, takže pokud je stále alespoň jakž takž spokojený se svým vybavením (samozřejmě herním), může raději počkat na to, až se tato vlna přežene. Ostatně i samotné obchody zatím nenabízí ceny, které by se daly považovat za výhodné či odpovídající doporučeným částkám. 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek