reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Novinky Intelu z CES: 7W procesory Core a další

8.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Novinky Intelu z CES: 7W procesory Core a další
Dnešním dnem začal v Las Vegas veletrh CES 2013 a potrvá do konce pracovního týdne. Můžeme se tedy těšit na nálož novinek, třeba od firmy Intel, která ohlásila nové chytré telefony, tablety a konvertibilní ultrabooky. Ty nebude mít na svědomí...
Dnešním dnem začal v Las Vegas veletrh CES 2013 a potrvá do konce pracovního týdne. Můžeme se tedy těšit na nálož novinek, třeba od firmy Intel, která ohlásila nové chytré telefony, tablety a konvertibilní ultrabooky. Ty nebude mít na svědomí přímo ona, ale jiní výrobci, kteří využijí nových čipů a platforem.

Žádné překvapení se nekoná, "pouze" se dočkáme nových procesorů Atom a Core. Co se týče Atomů, pak chystají se platformy Clover Trail+ (hlavní a vyšší segment trhu) a Lexington (chytré telefony a jiná méně výkonná zařízení). Zrovna Lexingtonu již vyjádřily podporu firmy Acer, Lava international a Safaricom. Konkrétně půjde třeba o model Atom Z240 pracující na frekvenci 1,2 GHz a podporující Hyperthreading, který nabídne také podporu videa v rozlišení 1080p, až dvou kamer (pořízení až 7 snímků za sekundu v 5 Mpix) a k tomuto procesoru bude patřit také modem Intel XMM 6265 HSPA+, jenž nabízí funkci Dual Sim / Dual Standby.

Intel Atom Z2580 patřící do platformy Clover Trail+ má dvě jádra, podporu Hyperthreadingu a poskytnout má oproti modelu Atom Z2460 až dvojnásobný výkon při delší výdrži na baterie (čili nižší spotřebě).

Dále byla zmíněna platforma Bay Trail, což jsou 22nm SoC Atom se čtyřmi jádry, jež se uplatní v produktech chystaných pro letošní Vánoce. Intel slibuje velmi tenké tablety a podobné produkty (cca 8 mm) s výdrží na baterie po celý den a týden v pohotovostním režimu. Vylepšené budou také integrované bezpečnostní prvky.

Ultrabooky se také dočkají nových procesorů, což není žádným překvapením vzhledem k tomu, že se na trh chystají mobilní i desktopové procesory Haswell (Core 4. generace). Intel slibuje spotřebu procesorů kolem 10 W při zachování slušného výkonu a dále bude také dnes aktuální třetí generace rozšířena o nízkoenergetické modely, jež budou pracovat se spotřebou 7 W. Jedním z prvních počítačů vybavených takovým procesorem bude Lenovo IdeaPad Yoga 11S chystaný na letošní jaro a svůj model chystá také Acer.

Intel již má hotový referenční design ultrabooku s čipy Haswell, který je znám jako North Cape. Ten je konvertibilní do podoby pouze 10 mm tlustého tabletu a nabídne výdrž na baterie po dobu až 13 hodin.

Zdroj: TZ Intel
reklama