reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Novinky v rodině síťových komponentů EDIMAX

21.8.2000, Petr Klabazňa, zpráva
Novinky v rodině síťových komponentů EDIMAX
Praha 17.8.2000 – Společnost Actebis Computer, autorizovaný distributor produktů Edimax, začala dodávat na český trh novou designově sladěnou řadu 10/100 Mb/s hubů a switchů.

Produkty Edimax jsou na českém trhu již řadu let a pro svůj dobrý poměr cena / výkon a velmi nízkýé procento vad si získaly své zákazníky. Éra “šedých hranatých krabic“ kazících dojem z architektonicky dobře řešené kanceláře však končí. Prostřednictvím distributora - společnosti Actebis Computer – se rodina Edimaxu v současné době hojně rozrůstá o líbivě designově zpracované huby a switche určené pro stolní řešení v menších firmách.

Jedná se o řadu dual speed hubů s rozšiřujícím uplink portem (tzv. “extension portem“), který se při nasazení ve Fast Ethernet standardu chová jako switch. Tak lze s jeho pomocí překonat kupříkladu omezení dané právě pro uplink ve Fast Ethernetu (max. vzdálenost je zde omezena na 5 metrů). Při použití tohoto portu můžeme připojit ve zmíněném standardu další hub až na vzdálenost 100 metrů. Huby jsou k dispozici v pěti, osmi a šestnáctiportovém provedení pod označením ED-1405PE, ED-1408P a ED-1416P. Nové plně duplexní switche jsou prozatím dva, pěti a osmiportový (ES-3105P a ES-3108P) a jsou osazeny vyrovnávací pamětí o kapacitě 256kB. V době Invexu by měl být k dispozici i switch v šestnáctiportovém provedení. Všechny novinky jsou vybaveny konektory typu RJ45.

ES-3105p


Především pro uživatele notebooků, kteří zastávají heslo “vždy připraven” (co se připojení k síti týká), snižuje Actebis doporučenou koncovou cenu 10/100Mb/s USB síťového adaptéru od Edimaxu na zajímavých 1580,-Kč včetně DPH.


Tisková zpráva
reklama