reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový SONY foťáček

13.9.2002, Michael Rada, článek
Nový SONY foťáček
Jako by nestačilo, že nás společnost SONY zasypávala v poslední době stále novými modely svých kapesních počítačů, přichází nyní zase s novým zajímavým digitálním fotoaparátem.
Holandská metropole Amsterdam byla společností SONY vybrána k tomu, aby zde 2. září 2002 představila nový přírůstek do rodiny digitálních fotoaparátů typu CYBERSHOT. Jedná se o model Slimline DSC-F77, který je určen pro skutečné nadšence digitální fotografie – ti většinou vyžadují malou, elegantní a stylovou kameru. Velikost kamery umožňuje její snadné nošení i v kapsičce u košile a její rozlišení 4.0 Megapixelů Super HAD CCD  s integrovanými čočkami Carl Zeiss zaručují vysokou kvalitu získaných záběrů.
Pozn.: Zdroj obrázku: http://www.dpreview.com, za doplnění děkujeme Viperovi .
Jak říká pan Akihiro Nishikawa, ředitel SONY Digital Imaging Europe, DSC-F77 sice vypadá jinak, ale získané fotografie hovoří řečí jasnou - jedná se o SONY CYBERSHOT. Již zmíněné čočky firmy Carl Zeiss, využívající technologie Distagon (F2,8, 37mm) zaručují extrémně vysokou kvalitu reprodukovaných barev a zároveň vysoké rozlišení. V kombinaci s 14 bitovým DXP digitálním zpracováním zajišťují funkce SONY Clear Color NR a Clear Luminance NR nejlepší výsledek uživatelsky nejsnadnějším způsobem.

Otočný objektiv dává uživateli navíc další možnost rozšíření jeho kreativních schopností. Udělat autoportrét je s tímto zařízením skutečně snadné. Ani SONY však zatím nevynalezla nekonečné baterie a proto doplnila tento fotoaparát běžným optickým hledáčkem.

Přístroj je samozřejmě vybaven i Zoomem, jak jinak než Smart Zoomem společnosti SONY. Zde je nutno říci, že každé použití funkce zoom snižuje kvalitu získaného záběru, což je ale u digitálního zoomu normální. Fotoaparát je samozřejmě vybaven i předdefinovanými funkcemi pro záběry různých scenérií a v různých prostředích. V kombinaci s možností nastavení citlivosti ISO pak máte u sebe x-fotoaparátů s x-filmy v jedné malé krabičce.

Tloušťka tohoto fotoaparátu je pouhých 27 mm, což je velice slušné na 4 Megapixely. Nezanedbatelná není ani rychlost, fotoaparát totiž dokáže snímat již 0,35 vteřiny po zapnutí a jednotlivé snímky pak v intervalu již 2 vteřin za sebou. Samozřejmá je i možnost práce v USB kolébce, kdy kamera může sloužit –mimo jiné - i jako webcam.

Poslední dnes zmíněnou funkcí může být např. možnost přímého propojení nejen s PC, ale i s televizním přijímačem. Není tak nutné mít při předvádění svého fotoalba k dispozici počítač. V Evropě by se Slimline DSC-F77 měla začít prodávat v listopadu tohoto roku.


Věřím, že Vás dnešní článek zaujal a těším se na setkání nad dalšími novinkami a zajímavostmi.
MR
reklama