reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nový standard ONFI zrychlí SSD

, , aktualita
Nový standard ONFI zrychlí SSD
Organizace Open NAND Flash Interface (ONFI) je sdružení přibližně 80 firem, vč. Intel, Micron nebo SanDisk, které se zabývají vývojem a výrobou flashových pamětí NAND. Hlavním počinem této společnosti je jednotné rozhraní ONFi , pomocí něhož...
Nový standard ONFI zrychlí SSD
Organizace Open NAND Flash Interface (ONFI) je sdružení přibližně 80 firem, vč. Intel, Micron nebo SanDisk, které se zabývají vývojem a výrobou flashových pamětí NAND. Hlavním počinem této společnosti je jednotné rozhraní ONFi , pomocí něhož paměťové čipy komunikují s okolím. A právě jeho nejnovější specifikace byla nedávno uveřejněna.



Rozhraní ONFi ve verzi 3.0 především zdvojnásobuje rychlost komunikace až na 400 MB/s (nebo také MT/s – Mega-transfers) proti současné revizi 2.3. Dalšími vylepšeními jsou snížení počtu pinů na výstupu a počtu komunikačních kanálů uvnitř, což by mělo mít za následek redukci fyzického prostoru.

Stejně jako předchůdce, je i ONFi 3.0 kompatibilní s rozhraním EZ-NAND (EZ = ECC Zero). Výrazné navýšení přenosové rychlosti bylo dosaženo zejména přechodem na technologii komunikace energeticky nezávislých pamětí NV-DDR2 (Non-Volatile).



Všichni známí výrobci SSD řadičů vč. Intel a SandForce už vzali novinku na vědomí a nové ještě-ještě rychlejší polovodičové disky můžeme očekávat během příštího roku. Pokud na stávajících rozhraních a řadičích dokáží solid-state disky propouštět data rychlostí přes 300 MB/s, máme se rozhodně na co těšit.

TZ ONFI
reklama
reklama
reklama