www.svethardware.cz
>
>

Nový uTorrent instaluje software Epic Scale pro těžbu litecoinů

Nový uTorrent instaluje software Epic Scale pro těžbu litecoinů
, , aktualita
S aplikacemi si mnohokrát můžete nainstalovat i spoustu jiných nevítaných programů. Většinou se ale stačí jen pozorně dívat a neodkliknout vše, na co člověk přijde. Nová verze uTorrentu totiž instalovala software Epic Scale pro těžbu litecoinů.
K oblíbeným
reklama
Litecoiny jsou podobná virtuální měna jako bitecoiny a jejich těžbou se "dá" něco vydělat. Těžba probíhá tak, že procesor počítače se zabývá výpočty a za ukončený výpočet (potvrzení transakce v systému) se dostane odměna. A právě klienta na tyto výpočty (aplikaci Epic Scale) obsahuje instalace nejnovější verze oblíbeného programu uTorrent 3.4.2. Kvůli tomu se zvedla velká vlna nevole, protože tento software měl být údajně instalován bez vědomí uživatele. Ti tak akorát po aktualizaci zaznamenali zvýšené zatížení CPU a tvůrci uTorrentu možná více peněz na účtu.


uTorrent logo


Nakonec se ukázalo, že to není až tak úplně pravda. Při čisté instalaci programu se totiž instalátor ptá na instalaci několika dodatečných aplikací a jednou z nich je právě Epic Scale, který je popsán jako podpora organizací, které se zabývají léčbou AIDS, poskytováním čisté vody nebo zasazováním stromů. A peníze pro tyto organizace mají být právě získány matematickými výpočty. Otázkou už akorát je, kolik peněz (a zda vůbec) jde na konto těchto organizací a kolik jde samotnému uTorrentu.

Každopádně jak to tak vypadá, alespoň čistá instalace uTorrent verze 3.4.2 (sestavení 38913) sice skutečně instaluje Epic Scale, na rozdíl od předchozích informací ale umožňuje tuto nabídku odmítnout a nainstalovat novou verzi uTorrentu i bez něj. Jen to vyžaduje číst EULA informace, v tomto případě stačí první čtyři řádky, případně i popis nad EULA informacemi a neklikat bezhlavě na "Next" nebo podobná tlačítka. U automatické instalace (updatu) ale přítomnost či nepřítomnost informace o instalaci Epic Scale zatím potvrzena nebyla.

Zdroj: trustedreviews.com, betanews.com
reklama
Nejnovější články
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung chce rozšiřovat výrobu, a zvedá proto ceny svých čipů Samsung chce rozšiřovat výrobu, a zvedá proto ceny svých čipů
Obvykle neslýcháme o tom, že by výrobci čipů zvedali ceny svých produktů kvůli tomu, aby mohli financovat rozšíření svých výrobních kapacit. V Samsung Foundry se ale k tomuto kroku nyní rozhodli, takže co konkrétního plánují?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte nabízí 1200W zdroj s integrovaným LCD displejem Gigabyte nabízí 1200W zdroj s integrovaným LCD displejem
Tam, kde obvykle na počítačovém napájecím zdroji najdeme jen štítek se specifikacemi a dalšími údaji, má model Gigabyte AORUS P1200W rovnou barevný LCD displej. K čemu nám tak asi může být? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Palit varuje: karty používané pro těžbu ztrácí každý rok 10% výkonu Palit varuje: karty používané pro těžbu ztrácí každý rok 10% výkonu
Společnost Palit Microsystems varuje zákazníky, kteří uvažují o koupi grafické karty z druhé ruky a klidně od těžařů kryptoměn. Takové karty prý ztrácí kolem 10 procent výkonu každý rok. Skutečně je tomu tak?
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD Radeon RX 6600 XT přijde na trh 11. srpna za 379 USD AMD Radeon RX 6600 XT přijde na trh 11. srpna za 379 USD
AMD už oficiálně představilo grafickou kartu Radeon RX 6600 XT, která přijde na trh během příštího týdne, a to za oficiálních 379 USD. Tato částka je bohužel stále nedostižná, ale snaž už bude čím dál lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek